Daugelis žmonių ausis valosi tik specialiais krapštukais ir šią higienos priemonę naudoja kasdien. Tačiau gydytojai otorinolaringologai atkreipia dėmesį, kad ausų krapštukų nereikėtų naudoti kasdien, o kai kuriose ES šalyse, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, ant ausų krapštukų pakuočių net rašoma, kad jie skirti tik išoriniam naudojimui.
VUL Santariškių klinikų Ausies, nosies ir gerklės ligų skyriaus vadovas prof. Eugenijus Lesinskas pabrėžia, kad ausis dažnai valant krapštukais išsausėja ausies landa, tada oda aplink ją tampa lengviau pažeidžiama ir gali prasidėti infekcija. „Ausis yra linkusi pati išsivalyti, todėl ją reikia tik išsausinti, tarkim, nusiprausus po dušu. Tą geriau reikėtų daryti rankšluosčiu. Tiesa, kai kurių žmonių ausų forma tokia, kad rankšluosčiu išsausinti ją sudėtinga. Tuomet tenka naudoti krapštukus, bet prieš tai juos reikėtų suminkštinti“, – pataria E.Lesinskas.
Beje, neatsargiai naudojant krapštukus, per giliai juos kišant į ausį, galima sustumti sierą ir ji negalės pasišalinti savaime, todėl kaupsis, kol susidarys kamštis. Tad geriau leisti sierai pačiai ištrupėti. Ji išdžiūsta, sukietėja ir mums valgant ar juokiantis ausies landos yra išstumiama.