24 proc. jaunų britų (16–25 metų) teigia labiau už viską bijantys banko paskolos. Mirties baimę, kaip pagrindinę, nurodė tik 4 proc. respondentų. Tai atskleidė Jungtinės Karalystės jaunimą vienijančios organizacijos „YouthNet“ apklausos duomenys. Paskolų baimė jaučiama ir Jungtinėse Amerikos Valstijose: tai atsiliepia nekilnojamojo turto rinkai, nes jaunimas nebenori po studijų imti paskolų būstui. Paskolų nekilnojamajam turtui įsigyti JAV išduodama mažiausiai nuo 2004 m., nors būsto kainos šiuo metu yra labai palankios.
Lietuvoje jaunimo nenoras skolintis taip pat didėja, tačiau ne taip stipriai. „Swedbank“ pateikia duomenis, kad iki krizės dvi iš trijų būsto paskolų jų banke paimdavo žmonės iki 30 metų amžiaus, o dabar tokių – tik kas antras. Kita vertus, šio banko atstovų teigimu, anksti daryti išvadas apie jaunimo skolinimosi įpročių kaitą, nes įpročiai dar tik formuojasi. Vis dėlto „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis patvirtino, kad dabar tiek jauni, tiek vyresni lietuviai į paskolas žiūri daug konservatyviau nei iki sunkmečio.
Jam pritaria ir DNB banko pardavimo valdymo departamento vadovė Lijana Žmoginaitė. „Tendencija labai aiški – ne tik jauni, bet visi Lietuvos gyventojai daug atsargiau skolinasi. Pavyzdžiui, anksčiau jaunimo pamėgti greitieji vartojimo kreditai dabar imami labai atsargiai, jų rinka sumažėjusi. Keičiasi žmonių suvokimas, kas yra skola. Skolinamasi tik tada, kada tikrai reikia. Tai yra išmoktos krizės pamokos“, – neabejoja ekonomistė.