Lietuvoje gausu priekaištaujančių, kad Katalikų bažnyčia mūsų šalyje nelanksti, pasyvi, nesikeičianti, nemodernėjanti, užsikonservavusi praėjusiame amžiuje.
Tačiau šie stereotipai yra labai seni ir visiškai neatitinkantys tikrovės. Iš tikrųjų šiandien bažnyčios siūlo tikrai daug veiklų, užsiėmimų ir juos lanko vis daugiau žmonių. Visų bažnyčių veiklų čia išvardyti neįmanoma, bet panagrinėkime tik vieną pavyzdį – Vilniaus šv. Kazimiero bažnyčią ir jos renginius.
Kiekvieną ketvirtadienį (išskyrus mėnesio pirmąjį) bažnyčios rūsio salėje vyksta krikščioniškosios meditacijos užsiėmimai, taip pat kiekvieną ketvirtadienį rengiami seminarai “Tikėjimo dėsniai”, o į dar vieną salę renkasi meno terapijos užsiėmimų grupė (taigi net trys renginiai per vieną vakarą). Tiesą sakant, šioje bažnyčioje kiekvienas gali rasti veiklos pagal savo poreikius: galima rinktis šeimų grupę, prisidėti prie motinų, besimeldžiančių už savo vaikus, arba prisijungti prie miego terapijos užsiėmimų grupės, galima įsitraukti į Krikščioniškojo gyvenimo bendruomenę arba įstoti į krikščionišką kino klubą, o kai kam gal kils noras prisidėti prie projekto “Susitikimai”, kuris skirtas ieškantiems tikrojo gyvenimo draugo.
Pastarasis projektas pradėtas rengti matant, kad Lietuvoje ir pasaulyje daugėja vienišų žmonių. Žmonės daugiau bendrauja virtualioje erdvėje ir rečiau susitinka asmeniškai. Daugelis netekėjusių merginų ir nevedusių vaikinų pradeda nerimauti, kad gali taip ir nesutikti savo idealaus gyvenimo draugo. Taip pat našlės ir našliai sunkiau susiranda gyvenimo draugą – laikui bėgant mažėja pasirinkimo galimybių. “Susitikimų” projekto kūrėjų grupė renkasi kelis kartus per metus ir organizuoja renginius bei kuria susitikimų vietą, kurioje žmonės galėtų sutikti draugą, tobulėti ir atrasti bendraminčių prasmingai veiklai.
O kas vyksta per kitus bažnyčios renginius? Tarkime, 10 savaičių seminarų ciklą “Tikėjimo dėsniai” veda bažnyčios rektorius Rytis Gurkšnys. “Jis yra apie tai, kaip panaudoti savo tikėjimo galią, siekiant pokyčių fiziniame, emociniame, dvasiniame, finansiniame, socialiniame ir profesiniame gyvenime. Pagrindinė mokymų mintis – mes kuriame tai, ką mąstome apie save, kitus ir pasaulį. Mokymų temos – dėkojimas, atkaklumas, tarnavimas, optimizmas, pozityvumas, laimė, ramybė, sėkmė, sveikata”, – paaiškino pats R.Gurkšnys.
O štai krikščioniškosios meditacijos užsiėmimai skirti visiems norintiems susipažinti ir praktikuoti vieną seniausių ir paprasčiausių krikščioniškos maldos būdų. Meditacija rekomenduojama tiems, kurie dirba labai intensyvų darbą, reikalaujantį kūrybingumo, susikaupimo ir atidumo. Tai naudinga tiems, kurie ieško ramybės ir tylos savo streso, triukšmo, nerimo ir konfliktų kupiname gyvenime. Užsiėmimus veda Valdemaras Chmielevskis, Pasaulinės krikščioniškosios meditacijos bendrijos koordinatorius Lietuvoje.