2010 Kovo 29

Byla

Brangi operos ir baleto teatro įranga

veidas.lt

"Veido" archyvas

Neaišku, kada baigsis ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre atliekant scenos įrangos rekonstravimo, projektavimo ir įrengimo darbus. Jiems iš valstybės biudžeto ir privatizavimo fondo skirta 36,6 mln. Lt. Iš jų 20 mln. Lt gauta per programą “Vilnius – Europos kultūros sostinė”.

Šią bylą Generalinė prokuratūra yra priskyrusi prie rezonansinių. Paaiškėjus, kad kovo pradžioje teatro vadovą Gintautą Kėvišą užgriuvo kratos, buvo sunku nenustebti: kodėl tik dabar, kai nuo bylos pradžios praėjo daugiau nei metai? Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus vyriausiasis prokuroras Zenonas Burokas sakė, kad stebėtis nėra ko, nes ir anksčiau buvo atliktas ne vienas dokumentų poėmis.

Tačiau pasistūmėti tyrimui trukdo esą tai, kad rangovas iš Vokietijos išsivežė teatro scenos atnaujinimo darbų dokumentus. Prokurorė Sigutė Malinauskienė patvirtino, kad tebelaukia, kada Saksonijos valstybinė teisingumo ministerija atsilieps į teisinės pagalbos prašymą iš Lietuvos dėl dokumentų poėmio iš rangovinės įmonės. Nuo šio prašymo praėjo daugiau nei pusė metų.

Panašiai kaip ir bankininkas Romualdas Visokavičius, G.Kėvišas anksčiau taip pat sėkmingai išvengdavo pasekmių, kai abejonės dėl finansinės veiklos skaidrumo jį užgriūdavo Nacionalinėje filharmonijoje ar rengiant muzikinį Vilniaus festivalį. Apsukraus vadybininko prabangaus gyvenimo simboliu tapusiam namų fortepijonui kratą atliekantys pareigūnai – jokios grėsmės nekeliantys svečiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...