2014 Birželio 14

Briuselis nėra Maskva – siunčiant atstovus reikia mąstyti

veidas.lt

Lietuvos sprendimas siųsti į Europos Komisiją (EK) aklai entuziastingą kairuolį Vytenį Andriukaitį yra klaidingas pasirinkimas, galintis prisidėti prie siekiamo ES politinio balanso pažeidimo. Lietuvai reikėtų blaiviau jausti, koks ir kokių pažiūrų politikas turėtų užimti eurokomisaro kėdę.

Kas Lietuvai buvo Maskva sovietmečiu? Sovietinio režimo sostinė, kur būdavo gaunami nurodymai, priimami sprendimai dėl svarbių partinių ūkinių personalinių paskyrimų, skiriami limitai, tvirtinami projektai ir dar visas šūsnis partinių nurodymų, kaip valdyti ir kontroliuoti tarybinę Lietuvą.
Kas yra šiandien Lietuvai Briuselis? Tik ne buvusi Maskva. Briuselyje vyksta gili ir demokratiška kova dėl ES ekonomikos augimo ir konkurencingumo pasaulyje. Čia turi dirbti geriausi politikai, jau sugebėję įrodyti savo efektyvumą ir sprendimų kokybiškumą. Tai, kad socialdemokratai nusprendė į eurokomisaro kėdę siūlyti V.Andriukaitį, yra liūdna žinia ne tik Lietuvai, bet ir visai ES.
Diskusija dėl Europos Komisijos asmeninės sudėties Lietuvoje nevyksta. Socialdemokratai nori atsikratyti jiems paties įgrisusio, nedarbingo ir labai maištingo ministro V.Andriukaičio.
Senoji Europa, diskutuodama dėl EK asmeninės sudėties, pasidalino į dvi stovyklas. Į kairiuosius ir dešiniuosius. Į norinčius taupyti ir auginti ES konkurencingumą ir į norinčius didinti mokesčius bei daugiau išleisti viešajame sektoriuje. Didžioji Britanija tapo svarbi Vokietijos ir vokiškojo ES ateities matymo modelio sąjungininkė. Nors nuo praėjusio rudens Vokietijos didžiojoje koalicijoje dirba Angelos Merkel vadovaujami Krikščionys demokratai (CDU) ir Vokietijos socialdemokratai (SPD), krikščionys demokratai jau signalizuoja, kad jie yra pavargę nuo socialdemokratų, kurie visus koalicijos gerus darbus pateikia kaip savo nuopelnus.
Vos ne visos ES socialdemokratinės partijos norėtų, kad buvęs Europarlamento pirmininkas Martinas Schultzas užimtų EK pirmininko pavaduotojo postą. Bet toks Vokietijos pasirinkimas prieštarautų Vokietijos rinkimų rezultatams, nes juos formaliai laimėję krikščionys demokratai, EK pirmininko postą turėtų užleisti socialdemokratui M.Schultzui. Bet šį kartą Vokietijos kanclerė nebegali pasitikėti socialdemokratais ir jiems nusileisti. Vokietijos socialdemokratai, kartu su kitomis ES valstybių socialdemokratų partijomis, siekia įtvirtinti M.Schultzą EK pirmininko pavaduotojo poste ir įtvirtinti kairiąją politiką Europarlamente ir EK.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 242014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-24-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. alikas alikas rašo:

    norejo atsikratyti,nes jis loja nesuderintai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...