2010 Liepos 26

Sumažintos pensijos

Buvę pareigūnai nori žinoti apie pensijų grąžinimą

veidas.lt

Pirmadienį prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pastato Vilniuje piketavę Pareigūnų ir karių veteranų asociacijos (PKVA) atstovai prašė vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio imtis veiksmų, kad būtų nustatytas sumažintų valstybinių pensijų kompensavimo mechanizmas. Jie taip pat piktinosi, kad ministras didina savo patarėjų būrį.

“Mes norime paprašyti, kad vis dėlto ministras imtųsi veiksmų, sprendimų, padėtų mums, kad būtų nustatytas sumažintų (valstybinių – BNS) pensijų kompensavimo mechanizmas”, – žurnalistams sakė PKVA valdybos narys Sigitas Žičkus.

Pats vidaus reikalų ministras teigia, kad ministerija tokių žingsnių buvo ėmusis, tačiau Vyriausybė panašaus mechanizmo sukūrimo klausimą atidėjo.

Anot protestuotojų, kurių buvo iki dešimties, buvusiems pareigūnams ir kariams nėra numatytas valstybinių pensijų kompensavimo mechanizmas, nors esą kompensavimo tvarka kitiems pensijų gavėjams nustatyta.

Kitas asociacijos valdybos narys Romualdas Variakojis tvirtino, kad dirbantiems buvusiems pareigūnams ir kariams pensijos sumažintos iki 80 proc., nedirbantiems – iki 20 procentų.

“Į grąžinimo mechanizmą mūsų kategorijos žmonių – kariai, teisėsaugininkai – visiškai neįtraukti. Čia įkišo ranką į kišenę, išėmė ir nesiruošia grąžinti (…) Mes reikalaujame to, kad VRM atkreiptų dėmesį ir imtųsi kokių nors žygių, kol kas tai nieko (nedaroma – BNS). Formaliai buvo kreiptasi į Vyriausybę, Vyriausybė atmetė, (nusprendė – BNS) nesvarstyti šių grąžinimo klausimų išvis, taip ir paliko”, – tikino R.Variakojis.

R.Palaitis pirmadienį žurnalistams sakė, kad dar gegužės mėnesį VRM buvo parengusi įstatymo projektą, kuriuo siūlyta neišmokėtas statutinių pareigūnų pensijų dalis pripažinti kaip valstybės skolą ir suformuoti kompensavimo mechanizmą.

“Toks įstatymo projektas gegužės 17 dieną svarstytas Vyriausybės pasitarime, ir šitą klausimą nuspręsta padėti į šoną. Dėl kokių priežasčių? Daugiausia dėl finansinių”, – kalbėjo vidaus reikalų ministras.

Jis tikino, kad kompensavimo mechanizmas turėtų būti nustatytas, tačiau teigė susidaręs įspūdį, kad Vyriausybė to daryti nenorėtų.

“Mano įsitikinimu, statutinė pensija yra skiriama ne “už gražias akis” ar kažkokius vienkartinius nuopelnus, o yra skiriama už nuolatinį darbą pavojingomis gyvybei sąlygomis, ir tai yra kaip tokių žmonių socialinis draudimas. Taigi, mano supratimu, jiems turėtų būti (skiriama – BNS) pilna statutinė pensija arba bent jau, kai praeis sunkmetis, jinai turėtų būti kompensuojama”, – sakė R.Palaitis.

Anot jo, vidaus reikalų sistemoje yra per 10 tūkst. į pensiją išėjusių statutinių pareigūnų. Jų valstybinės pensijos, pasak ministro, vidutiniškai siekia 1-2 tūkst. litų per mėnesį.

Protestuotojai taip pat piktinosi, kad vidaus reikalų ministras priima dirbti patarėjus, nors esą šiuo metu valstybėje yra ekonominis sunkmetis.

“Reikalavimai yra tie – krizinė padėtis paskelbta valstybėje, taip jau premjeras (Andrius Kubilius – BNS) dėsto, kad krizė yra. Pensijos mažinamos, o etatai faktiškai papildomi, yra įkuriami ir priimami žmonės. Finansavimas, vadinasi, naudojamas”, – sakė R.Variakojis.

R.Palaitis šiuo metu turi tris patarėjus. Šias pareigas eina Gintaras Sodeika, Vigilija Bružaitė ir Saulius Lapėnas. Ministerijos vyriausiuoju patarėju dar dirba buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos viršininkas Saulius Stripeika.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...