2010 Rugsėjo 19

Užsienio politika

Chodorkovskis ragina kelti Rusijai sąlygas

veidas.lt

Buvęs “Jukos” vadovas Michailas Chodorkovskis britų žurnalui “The Observer” pareiškė viltį, kad premjeras “Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) ir Britanijos liaudis, atkurdami visaverčius bendradarbiavimo su Rusija santykius, tvirtai užims pozicijas demokratijos pusėje”.

Pastaruoju laiku “susidarė prielaidos, kad Rusija ir Britanija vėl taptų labai svarbiomis partnerėmis Europoje, o Davidas Cameronas perverstų mažo šaltojo karo puslapį santykiuose tarp abiejų šalių”, – rašo M.Chodorkovskis straipsnyje, kurio tekstas rusų kalba paskelbtas sekmadienį jo advokatų tinklalapyje.

“Taigi šiandien Britanija ir Rusija vėl stovi prie galimos strateginės partnerystės slenksčio. Klausimas tik tas, kokios gali ir turi būti tokios partnerystės sąlygos?”, – rašo jis.

Drauge jis pabrėžia, jog “Britanijai nereikia pamiršti, kad Rusija tebėra autoritarinė valstybė, kurioje itin aukštas korupcijos lygis”, ir pažymi, kad “šios korupcijos eksportas į Europą jau matomas ir kelia nemažą pavojų pačiai Didžiajai Britanijai”.

“Baimę ir neapibrėžtumą Britanijos bendrovės, kaip ir kitų šalių bendrovės, veikiančios Rusijoje, jaučia dėl to, kad įstatymo viršenybės negerbia pati Rusijos valstybė”, – rašo M.Chodorkovskis.

Jis paaiškina, jog “skirtingai nuo Bulgarijos, Rusijoje nėra lygybės prieš įstatymą principo ir nepriklausomos teismų sistemos”, ir pareiškia, kad “ryškiausias to pavyzdys yra sufabrikuota “Jukos byla”, privedusi prie sunkių finansinių ir žmogiškųjų padarinių ir Rusijos piliečiams, ir investuotojams iš Britanijos ir kitų šalių”.

“Mano paties likimas tai vaizdingiausiai paliudija”, – rašo M.Chodorkovskis.

Jis mano, kad (Britanijos) koalicinė vyriausybė gali kelti savo principines sąlygas ir siekti, kad būtų įgyvendintos realybėje Rusijos lyderių deklaruojamos demokratinės vertybės, žmogaus teisės, teismų nepriklausomybė ir kova su korupcija”.

Drauge buvęs “Jukos” vadovas pareiškia nuomonę, kad “Rusijos modernizavimo ir santykių su Vakarais “perkrovos” uždavinius bus labai nelengva spręsti be veiklios Britanijos paramos ir dalyvavimo”.

“Kaip Rusijos politinis kalinys, aš norėčiau, kad Britanijai būtų suprantamas likimas 150 milijonų žmonių tautos, galingos ir talentingos, kuri ieško savo kelio iš totalitarizmo tamsos į laisvės šviesą”, – sako jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...