Šių metų konkurse dalyvavo 24 chorai iš Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Moldovos, Serbijos, Rusijos, Rumunijos, Izraelio, Gruzijos ir Osetijos. Kolektyvai varžėsi keturiose kategorijose – parapijų, vaikų, mišrių mėgėjų ir profesionalių chorų. „Pro musica“ pateko į gausiausią – 8 chorų – mišrių mėgėjų chorų grupę. Chorus vertino šešių narių žiūri, kuriai pirmininkavo žymus lenkų kompozitorius Romuald Twardovsky.
Nuo 1982 m. vykstančiame konkurse VU choras „Pro musica“ pristatė įspūdingą programą: D. Bortnianskio chorinį koncertą, S. Rachmaninovo, P. Česnakovo, G. Sviridovo ir A. Paerto kūrinius.
„Tiek choristams, tiek man nepaprastai patiko programa, kurią ruošėme konkursui, todėl dirbome negailėdami jėgų. Aukštas įvertinimas tarptautiniame konkurse džiugina ir kartu vainikuoja kelių pastarųjų metų įdirbį“, – džiaugėsi VU choro „Pro musica“ meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.
Anot chorvedės taip pat malonu buvo išgirsti komisijos nario iš Kazachijos, Operos ir baleto teatro dirigento J. Dautovo žodžius, jog choras „Pro musica“, jo nuomone, buvo neabejotinai geriausias choras ne tik savo kategorijoje, bet ir visame konkurse.
Tai ne pirmas choro „Pro musica“ laimėjimas užsienyje. 2004 m. choras Ispanijoje vykusiame tarptautiniame chorų konkurse iškovojo trečiąją vietą už privalomąją programą ir specialųjį prizą už geriausią sambos atlikimą. 2005 m. Lietuvoje choro „Pro musica“ veikla buvo įvertinta „Aukso paukštės“ nominacija „Naujai suspindusios žvaigždės“ kategorijoje. Šis apdovanojimas skiriamas jaunam chorui per trumpą laiką pasiekusiam įspūdingų rezultatų.
2004 m. susikūręs choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius ir orientuojasi į didelės apimties chorinės klasikos šedevrų ar originalių tematinių programų atlikimą. Choras ypatingą dėmesį savo repertuare skiria retai mūsų šalyje skambantiems kūriniams.
2012-uosius „Pro musica“ iškilmingai pradėjo didinguoju J.S. Bacho „Magnificat“, kovo gale surengė gastroles Brazilijoje, Lietuvoje su valstybiniu pučiamųjų orkestru „Trimitas“ atliko du stambios formos kūrinius: šiuolaikinio olandų kompozitoriaus J. de Haano simfoniją Nr. 1 „Urizeno knyga“ ir šiuolaikinio austrų kompozitoriaus Sh. Woodborne „Rohrau mišias“.