Politika
Pernai sužlugus strateginio investuotojo į naują atominę elektrinę konkursui ir Vyriausybei derybų keliu ieškant naujo galimo investuotojo, Lietuvos vadovė sako, kad globalūs pasaulio reiškiniai – ekonominė krizė, neramumai Šiaurės Afrikoje – turi įtakos ir naujos atominės elektrinės projektui Lietuvoje.
“Buvo penki potencialūs investuotojai, visų jų interesai buvo labai skirtingi. Yra ir objektyvios, ir subjektyvios priežastys. Subjektyvios – tai, be abejo, bendra ekonominė situacija globalioje rinkoje – tai krizė kol kas dar nesibaigusi tiek Europoje, tiek globaliame kontekste. Taip pat mes turime dabar vėl komplikacijas energetikos srityje, būtent – Šiaurės Afrika, kuri gali tiesiogiai daryti įtaką visam europiniam ir pasauliniam energetikos ir ypač naftos sektoriaus vystymuisi. Taigi, mes turime daug globalių pasaulinių reiškinių, kurie įtakoja ir tai, kas vyksta Lietuvoje”, – interviu radijo stočiai “Znad Willi” sakė D.Grybauskaitė.
Ji taip pat tvirtino, kad regioninių partnerių – Baltijos valstybių ir Lenkijos – parama naujos atominės elektrinės projektui išlieka.
“Kol kas visos Baltijos šalys ir Lenkija tvirtina, kad jeigu toks projektas bus, jos jame dalyvaus”, – sakė D.Grybauskaitė.
Pietų Korėjos bendrovei “Korea Electric Power Corp” pernai atsiėmus pasiūlymą statyti Lietuvoje naują atominę elektrinę, žlugo Lietuvos skelbtas konkursas.
Vyriausybė šių metų pradžioje iš naujo pradėjo investuotojo paieškas ir tikisi tiesioginių derybų būdu jį rasti iki šių metų vidurio.
Apie tiesioginių derybų pradžią energetikos ministras Arvydas Sekmokas oficialiai pranešė sausio 13-ąją – pagal įstatymą procesas turi būti baigtas per 6 mėnesius.
Dalyvaujant regioninėms partnerėms Latvijai, Estijai ir Lenkijai, Lietuva ketina per dešimtmetį pastatyti naują atominę elektrinę Visagine prie sienos su Baltarusija, kur stovi 2009 metų pabaigoje galutinai uždaryta sovietų laikais statyta Ignalinos atominė elektrinė.