2010 Rugsėjo 08

Spaudos aktualija

D.Grybauskaitė pripažino vidaus politikos klaidas

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė klaida pavadino valdančiosios Permainų koalicijos neįsiklausymą į jos rekomendaciją stiprinti koaliciją. “Manau, kad tai buvo klaida“, – sakė prezidentė. D. Grybauskaitė pakartojo nematanti alternatyvos dabartinei valdžiai, tačiau sutiko su tvirtinimu, kad jos tonas valdančiųjų adresu griežtėja.

“Tonas griežtėja, nes matau daugiau klaidų ir norėčiau, kad jos būtų taisomos griežčiau. Tonas griežtėjo ir griežtės todėl, kad vis dėlto pozicija nestiprina savo pozicijų Seime, o žiūri į tą procesą iš šono, lyg ir paleidžia jį pasroviui. Toks pasyvus stebėjimas politinių procesų pačioje valdančiojoje daugumoje šiek tiek mane stebina”, – pareiškė D. Grybauskaitė. Šių metų pavasarį vienos iš valdančiųjų partijos – Tautos prisikėlimo partijos – lyderis Arūnas Valinskas pareiškė, kad prezidentė neoficialiame pokalbyje su keletu valdančiųjų atstovų siūlė į koaliciją priimti partiją “Tvarka ir teisingumas”. Viešai prezidentė šių žodžių nepatvirtino, ji sakė nedalyvaujanti formuojant koalicijas.

Valdančiąją koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Tautos prisikėlimo partija bei Liberalų ir centro sąjunga. Formaliai ji turi 70 balsų. Tris atstovus Seime turintys valstiečiai liaudininkai su Permainų koalicija yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį ir pažadėję neparemti interpeliacijų Seime.

TV3 “Savaitės komentarai” kalbino prezidentę:

Kodėl nebuvo atsižvelgta į jūsų rekomendacijas plėsti valdančiąją daugumą?

– Manau, kad tai buvo klaida.

Prezidente, kokį jūs prognozuotumėte Lietuvos politinį judėjimą? Pavasarį, vasaros pradžioje jūsų pozicija premjero A. Kubiliaus atžvilgiu, galima sakyti, sugriežtėjo. Ar tai reiškia, kad jūs jau mažiau pasitikite šiuo premjeru ir matote kitą alternatyvą?

- Ne, aš kol kas alternatyvos nematau. Griežtėja, nes matau daugiau klaidų ir norėčiau, kad jos būtų taisomos greičiau. Griežtėjo ir griežtės todėl, kad vis tik pozicija nestiprina savo poziciją Seime, o žiūri šiek tiek tą procesą iš šono ir lyg ir paleidžia pasroviui. Toks pasyvus politinių procesų stebėjimas pačioje valdančioje daugumoje šiek tiek mane stebina.”

„Alfa. Lt“ rašo:

“Šalies vadovė, kaip visuomet, viešai nepatikslino, kurias būtent jėgas reiktų įtraukti į valdančiąją koaliciją. Neoficialiai yra žinoma, kad ji yra rekomendavusi Darbo partiją bei frakciją Tvarka ir teisingumas. kurios esą turėtų pakeisti Liberalų Sąjūdį ir Tautos prisikėlimo partiją (TPP).

Jokių viešai išsakytų prezidentės samprotavimų, įvardinant konkrečias plėtimo kryptis, nebūta. TS-LKD kvietimas Darbo partijai paremti koaliciją baigėsi viešu šios politinės jėgos pasityčiojimu, pateikiant žinomai nepriimtinas programines sąlygas.

„Delfi.lt“ praneša:

“Tvarkos ir teisingumo” frakcija neketina pasirašyti sutarties dėl inicijuojamos opozicinių frakcijų koalicijos. Frakcijai tokią rekomendaciją pateikė partijos prezidiumas. Kaip sakė “tvarkiečių” seniūnas Valentinas Mazuronis, taip apsispręsta dėl koaliciją buriančių frakcijų pasirinktos krypties nesiimti žingsnių siekiant perimti valdžią“.

Naujienų agentūra BNS informuoja:

“Mūsų partijos prezidiumas priėmė sprendimą visomis priemonėmis siekti perimti valdžią, nes dabartinę valdančiąją daugumą reikia versti, ir tą darysime visomis priemonėmis, ir per akcijas, streikus taip pat. Opozicijos koaliciją kuriančios frakcijos pasirinko kelią rudens sesijoje ir toliau dirbti opozicijoje, o mūsų veiksmai bus žymiai ryžtingesni, aštresni ir kietesni”, – BNS sakė V.Mazuronis.

Derybas dėl plačios opozicijos koalicijos buvo pradėjusios visos opozicinės – Socialdemokratų partijos, “Tvarkos ir teisingumo” partijos, Darbo partijos, Krikščionių partijos – frakcijos. Po pirmojo oficialaus derybinio susitikimo praėjusią savaitę Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys prisipažino kol kas nematąs galimybių opozicijai perimti valdžią.

“Susirinkus tam tikram žmonių skaičiui mes būtume kompetentingi ir turėtume žmonių, kas galėtų sukurti valdančiąją daugumą. Bet šiam momentui mes to skaičiaus neturime”, – sakė jis.

Anot V.Gapšio, šiandien opozicija parlamente turi 67 atstovus.

Sutarta, kad ir toliau opozicijos lyderis bus renkamas rotacijos būdu. Realiausiu kandidatu į šį postą laikomas A.Butkevičius.

Šiuo metu galioja Darbo bei “Tvarkos ir teisingumo” frakcijų bei valstiečių liaudininkų pasirašyta koalicinė sutartis, už borto paliekanti didžiausią opozicinę Socialdemokratų partijos frakciją bei iš valdančiųjų pasitraukusią Krikščionių partijos frakciją. Valdančioji koalicija ir opozicija Seime turi beveik po lygiai atstovų.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...