2011 Gegužės 27

Dabartinė valdžia demonstruoja “stručio” politiką

veidas.lt

BFL

Kazimira Prunskienė sako nesistebinti Užsienio reikalų ministerijos (URM) pozicija, kad ekspremjerė neturinti teisės apie Kaliningrado AE kalbėti Lietuvos vardu.

“Manęs tokia URM nuostata nestebina, nes konservatorių valdžia įpratusi susitapatinti su Lietuva, todėl bet kurio piliečio, specialisto ar Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro savarankiška nuomonė jiems yra nepriimtina. Tik užmirštama, kad valdžios institucijoms, turinčioms teisę ir kalbėti, ir veikti Lietuvos vardu, derėtų bent jau sakyti žmonėms tiesą. Nuolat peršama mintis, kad Lietuvos Vyriausybės pozicija sprendžiant gyvybiškai svarbius energetikos ir kitus klausimus šaliai yra pati naudingiausia, o iš tikrųjų tai tėra stebėtinas neveiklumas ir beviltiškas trepsenimas vietoje”, – sako K. Prunskienė.

Jai visiškai nesuprantama, kodėl ignoruojama galimybė ir siūlymai oficialiu lygiu nuodugniau susipažinti su jau pradėtos statyti atominės elektrinės saugumu, investiciniais modeliais ir jos integracijos į būsimas tarptautines elektros rinkas strategija. Tokia dabartinės valdžios “stručio” politika, K. Prunskienės nuomone, yra ne kas kita kaip nekompetencijos ir neatsakingos arogancijos apraiška.

“URM vadovai vienpusiškai tvirtina ir įvairioms tarptautinėms organizacijoms bei ES viešai perduoda savo susirūpinimą apie atominės energetikos projekto Kaliningrado srityje “neatitikimą tarptautinių konvencijų reikalavimams”, tačiau konkrečių argumentų, kuriuos patvirtintų specializuotos tarptautinės institucijos, pirmiausia – TATENA, nepateikia ir nepagrindžia. Labai stebina tai, kad URM neva pasigenda “geranoriško bendradarbiavimo”, kurį, kaip ir dalykiškumą, vertėtų taip pat ir pačiai skatinti, nes geranoriškumas paprastai nebūna vienašalis”, – sako Lietuvos liaudies partijos lyderė.

Ji teigia nesanti naujokė atominės energetikos problematikoje, ypač ekonominėje. “Kaip Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarė ir pilietė nesu ir niekada nebuvau abejinga Lietuvos ir jos žmonių ateičiai, todėl dar kartą patvirtinu tai, kuo esu įsitikinusi. Lietuvai naudinga ne deklaratyviai, o realiai domėtis kaimyninėje Rusijos Federacijos srityje statoma Baltijos atomine elektrine ir tikra situacija tiek saugumo, tiek ir investicine, statybine, energetinių pajėgumų prieaugio regione bei elektros rinkos pokyčių prasme. Juolab kad kiti kaimynai – lenkai, vokiečiai tą jau intensyviai daro. Kad tik su valstybinės valdžios “konservatoriška” arogancija ir sunkiai suvokiama, ekonominės logikos nepripažįstančia politika dar kartą nepasiliktume prie sudužusios geldos ir su brangiausia regione energija verslui ir žmonėms! O teisės kalbėti apie tai kas naudinga Lietuvai, man niekas apriboti negali”, – pareiškė ekspremjerė K. Prunskienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...