2010 Balandžio 12

Tragedija Smolenske

Dalies Rusijoje žuvusių Lenkijos delegacijos narių palaikai bus atpažįstami pagal DNR

veidas.lt

96 žmonių, žuvusių per Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofą, artimieji sekmadienio vakarą atvyko į Maskvą, tačiau kai kurie smarkiai sužaloti palaikai galės būti atpažinti tik atlikus DNR tyrimus, sakė pareigūnai.

“Daugiau kaip 130 Lenkijos piliečių – žuvusiųjų per Lenkijos orlaivio katastrofą prie Smolensko giminaičių – atskris į Maskvos Domodedovo oro uostą pirmadienio naktį , pranešė Maskvos mero pirmasis pavaduotojas Piotras Biriukovas.

Drauge su Rusijos pareigūnais žuvusiųjų giminaičiams Maskvoje padės Lenkijos sveikatos apsaugos ministrė Ewa Kopacz (Eva Kopač) ir ministro pirmininko kanceliarijos atstovas Tomaszsas Arabskis (Tomašas Arabskis).

Žuvusių lenkų šeimos bus Maskvoje kelias dienas.

Lenkijos tyrėjai kartu su Rusijos ekspertais tiria sudužusio lėktuvo juodąsias dėžės, aiškindamiesi, ar lenkų pilotai skrido pernelyg žemai, kai šeštadienio rytą mėgino nutupdyti lainerį netoli Smolensko esančiame oro uoste, tvyrant tirštam rūmui.

Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) palaikai sekmadienį buvo parskraidinti į Varšuvą, tačiau jo žmonos kūnas dar neatpažintas, sakė lenkų pareigūnai.

Kiti lavonai buvo perkelti į vieną lavoninę Maskvos pietiniame rajone.

“Sutelkėme geriausius sostinės teismo medicinos specialistus”, – naujienų agentūra “Interfax” citavo vieną neįvardytą teisėsaugos pareigūną.

Žuvusiųjų artimieji buvo apgyvendinti viešbučiuose Maskvoje, tačiau kol kas neaišku, ar jie vyks į lavoninę. Rusijos ir Lenkijos pareigūnai iki šiol atpažino tik keliolikos aukų palaikus.

Vienas pareigūnas sakė Rusijos valstybinei televizijai, jog daugelis lavonų buvo smarkiai sužaloti, todėl jie turės būti atpažįstami pagal DNR.

L.Kaczynskis ir Lenkijos vyriausybės delegacija skrido į Rusiją dalyvauti Katynės žudynių 70-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje netoli Smolensko esančiame memoriale, kur palaidoti daugelis iš maždaug 22 tūkst. Sovietų Sąjungos NKVD sušaudytų lenkų karininkų, kurie buvo paimti į nelaisvę Antrojo pasaulinio karo pradžioje.

Rusijoje pirmadienį skelbiamas nacionalinis gedulas dėl šio tragiško incidento, o sekmadienio vakarą šios šalies televizija antrąkart per pastarąją savaitę parodė lenkų režisieriaus Andrzejaus Waidos (Andžejaus Vaidos) filmą “Katynė” (Katyn), vaizduojantį kruvinas karo pradžios žudynes.

Pasak stebėtojų, toks žingsnis yra labai neįprastas, nes Maskva faktą, jog lenkų karininkus Katynėje ir kitur Rusijoje bei Ukrainoje 1940 metais sušaudė Sovietų Sąjungos slaptosios tarnybos diktatoriaus Josifo Stalino nurodymu, pripažįsta tik puse lūpų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...