Jaunimas
Seimas priėmė Užimtumo rėmimo įstatymo pataisas, kurios skatins darbdavius įdarbinti jaunimą, o bedarbiams padės lengviau pradėti individualią veiklą. Už šio įstatymo pataisas balsavo 87 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikiusių nebuvo.
Priimtomis pataisomis nutarta darbo rinkoje papildomai remiamų asmenų sąrašą papildyti darbingo amžiaus jaunimu (iki 29 metų) bei pirmą kartą pradedančiaisiais darbo veiklą pagal įgytą kvalifikaciją. Šiems asmenims nepavykus įsidarbinti savarankiškai, jie galės būti nukreipti į aktyvią darbo rinkos politikos priemonę – įdarbinimą subsidijuojant. Nuo 3 iki 5 mėnesių nutarta pratęsti darbo įgūdžių įgijimo rėmimo trukmę, o pirmą kartą pradedantiems darbo veiklą pagal įgytą kvalifikaciją – iki 12 mėnesių.
Šio įstatymo pataisomis taip pat nutarta nuo liepos 1 d. bedarbiams, norintiems užsiimti individualia veikla pagal verslo liudijimą, mokėti subsidiją verslo liudijimo įsigijimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų, privalomų asmenims, besiverčiantiems individualia veikla pagal verslo liudijimą, išlaidoms padengti.
Subsidija bus mokama, kai verslo liudijimas bus išduodamas ne trumpesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui, o jeigu jis tęsiamas –ne ilgiau kaip 12 mėnesių. Subsidijos dydis už kiekvieną veiklos pagal verslo liudijimą mėnesį sieks 0,25 Vyriausybės nustatyto minimalaus mėnesinės algos dydžio (200 Lt).
Įstatymo pataisomis taip pat nutarta išplėsti bedarbio sąvoką, nustatant, kad bedarbiai yra ne tik nedirbantys darbingo amžiaus darbingi asmenys, kurie nesimoko pagal dieninę ar nuolatinę mokymo formą, bet taip pat ir individualių įmonių, kurioms Juridinių asmenų registre yra suteiktas likviduojamos įmonės statusas, savininkai, kurie įstatymų nustatyta tvarka įsiregistravo teritorinėje darbo biržoje kaip darbo ieškantys asmenys ir yra pasirengę dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse.
Užimtumo rėmimo politiką nuo šiol pavesta įgyvendinti tik vienai institucijai – Lietuvos darbo biržai.