Valstybinės visuomenės sveikatos tarnybos apklausos duomenimis, Lietuvos grožio salonuose net 41 proc. kosmetologių atlieka veido ir kūno priežiūros procedūras neturėdamos atitinkamo profesinio išsilavinimo.
Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos prezidentės Rūtos Bražiūnienės žiniomis, dabar daugelis visažisčių, išklaususios vos kelių mėnesių kursus, daro ne tik makiažus, bet ir leidžia botulino injekcijas. Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos Saugos kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Veslava Golnis taip pat pastebi, kad dekoratyvinės kosmetikos specialistai, kurie gali daryti tik makiažą ar pešioti antakius, leidžia į veido odą vitaminus ir net hialurono rūgštį. „Tai sudėtingos procedūros, kurias netinkamai atlikus gali būti pažeisti veido nervai, pasireikšti alerginės reakcijos. Tad jas atliekantis specialistas privalo turėti medicininį išsilavinimą“, – pažymi V.Golnis.
Pasirodo, šiuo metu netikrinama, ar grožio salonuose dirbantys specialistai atlikdami veido ir kūno procedūras neviršija savo kompetencijos. Mat to nereikalauja įstatymai. Tiesa, nuo šių metų gegužės pirmos dienos įsigalioja Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad veido ir kūno procedūras atliekantys specialistai privalės turėti kolegijinį arba medicininį išsilavinimą. Tačiau šie reikalavimai bus taikomi tik dirbantiems su natūraliomis medžiagomis. „Situacijos naujasis įstatymas nepakeis, nes jis galios tik, pavyzdžiui, sanatorijoje su purvu dirbančiai kosmetologei, o ta, kuri procedūras atliks su tuo pačiu purvu tik iš buteliuko, išsilavinimo nebereikia. Tad ir toliau išlieka pavojus kliento sveikatai“, – apgailestauja R.Bražiūnienė. Ir priduria, kad į Kosmetikų ir kosmetologų asociaciją dažnai kreipiasi nuo nekompetetingų grožio salonų darbuotojų nukentėję žmonės.
Sveikatos apsaugos viceministras Andrius Klišonis teigia, kad šis klausimas bus sprendžiamas kartu su ūkio ir švietimo ministerijomis. „Skubotai sprendimai nebus priimami. Prieš nustatant reikalavimus grožio specialistams, situaciją reikia gerai išanalizuoti, kad nenukentėtų verslas ir vartotojai, – paaiškina A.Klišonis. – Per aukštai iškėlus kartelę daugelis salonų neišgalės priimti aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų. Dėl to gali įsigalėti monopoliniai grožio centrai ar ženkliai pakilti grožio procedūrų kainos“.
O, tai ir aš galėčiau visą savo grožio slaoną atsidaryt ;DD išbandžiau makiažo, masažo pamokų iš lasivalaikio dovanų, dar žiūrėjau kaip man manikiūrą daro, tai jau visa profė gaunuosi ;D
kai gabūs žmonės, tai ir poros mėnesių užtenka https://sgakademija.lt/kosmetologijos-kursai/