Visuose mažesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose vietų, kuriose prekiaujama dėvėtais drabužiais, yra trigubai ar net penkiskart daugiau nei naujų drabužių parduotuvių.
Tarkim, Kupiškyje sėkmingai dirba penki vadinamieji skudurynai, o naujų drabužių galima įsigyti vos vienoje parduotuvėje. Anykščiuose galima suskaičiuoti tik tris naujais drabužiais prekiaujančių parduotuvių iškabas, o daiktus iš antrų rankų pardavinėja keliolika verslininkų. Tokia pati situacija ir Ariogaloje, Ignalinoje, Visagine, Plungėje. Net tokiuose miestuose, kaip Marijampolė, Alytus ar Panevėžys, naujų drabužių pardavėjams labai sunku konkuruoti su prekeiviais dėvėtais drabužiais ir batais.
Prieš penkerius metus iš Vilniaus į Panevėžį atsikrausčiusi Jurga Latukytė pastebi, kad daugelis panevėžiečių aplenkia prekybos centrą „Babilonas“ ir pirmiausia apsipirkti traukia į automobilių turgų, kuriame susirenka bene daugiausiai Lietuvoje prekiaujančiųjų dėvėtais drabužiais. „Populiarios ir dėvėtų drabužių parduotuvės, kurios net iš miesto centro išstumia naujų daiktų parduotuvėles. Štai neseniai vietoj pusmetį veikusio užuolaidų salono atidarytas skudurynas“, – pasakoja panevėžietė.
Kupiškio rajono savivaldybės specialistės Levutės Kravcovos žodžiais, provincijos gyventojai priversti pirkti dėvėtų drabužių parduotuvėse ne tik bandydami sutaupyti, bet ir norėdami įsigyti madingų apdarų. Mat į mažesnių miestų parduotuves atkeliauja tik senų kolekcijų likučiai. Žinoma, daugeliui nauji drabužiai ir neįperkami.
Beje, dėvėtų drabužių parduotuvių tinklo „Pasaulio drabužiai“ direktorius Albertas Palskis pabrėžia, kad pastaraisiais metais daugėja verslininkų, kurie parduotuves iš didmiesčių perkelia į provinciją. Nemažai ir turgaus prekeivių persikelia po stogu, tikėdamiesi sulaukti dar daugiau klientų.
Gerai,kad yra tokiu parduotuviu.
Ner kuo apsirengti
O ką daryt, jei visi pinigai eina mokesčiams ir duonai …
O kuo rengtis jei parduotuvese nera normaliu rubu arba brangu(palaidine 140lt.)Negi i Vilniu ar Kauna vaziuosi.
Tai ir vadinasi Lietuvos ekonomikos klestėjimas…
Nauju drabuziu perdideles kainos, uzsienyje nauji drabuziai daug pigesni nei Lietuvoje. Visi nori gyventi ir pralobti greitai ir cia pat, tad ir rezultatas tok….
Tai kad gauni alga susimoki mokesčius, isipili kuro, žmona gauna alga atsidedame maistui, drabužiai aišku kad iš skuduryno. Paskutinį kartą naujus drabužius sau ir šeimai pirkau uždarbiaudamas Anglijoje… Vasą su šeimyna išvykstame į Norgę, jei tik ten niekas nepasikeis, kad Lietuvoj niekas į gerą nepasikeis – faktas.
provincija — svelniai pasakyta,visuose didmiesciuose klesti pigiu drabuziu parduotuves,ypac Klaipeda,geda,net kudikiams zmones neturi pinigu naujiems rubeliams
Būtent kūdikiams ir verta pirkti iš padėvėtų…Mažyliai greitai auga, rūbeliai beveik kaip nauji – ko tad nepirkti. Nusipirksi naują, po pirmo skalbimo tai jau irgi dėvėtas drabužis…
Lietuvoje dėvėtų drabužių parduotuvėmis vadinas ir tas, kuriose prekiaujama naujais, su etiketėmis drabužiais atvežtais iš kokios Anglijos, bet praeitos kolekcijos ar pan. Mano mieste turguje, dėvėtų drabužių skyriuose galima rasti naujų drabužių pradedant pigiais prekių ženklais kaip next, atmosphere, iki mexx ar kookai. Next nauja suknelė kainuoja apie 30 Lt, mexx – apie 80, maikutės 10 – 30 Lt, megztiniai apie 20 – 40 Lt. Tai kaip gali kilt ranka už tokius pačius daiktus mokėti trigubai – penkiagubai daugiau? Juolab, kad Lietuviškose parduotuvėse pardavinėjamų drabužių prasta kokybė kartais stebina…
Uz ka zmones pirks naujus drabuzius jei ju menesines pajamos yra mazesnes nei eilinio Seimuno kaklaraistis kainuoja!
Daugelis miesto gyventojų rengiasi dėvėtais drabužiais, kartais ten būna tiek daug žmonių, kad reikia ilgose eilėse stovėti prie matavimosi kabinų ir prie kasų, ko neteko matyti naujų drabužių parduotuvėse.
Blee bandavoskem apsikresit, niezais, ir smirdesite
Kodėl tik provincijoje? Yra pakankamai uždirbančių žmonių kurie nesibodi nešioti padėvėtų rūbų, juolab kad galima ten rasti tikrai kokybiškų žinomų (nekenčiu to žodžio) brand’ų drabužių. Paklauskit kiek “užsideda” parduotuvės už naujus drabužius? 200 proc. Trigubai pigiau galima internetu rasti ir parsisiųsti iš kokios tai ten Anglijos.
Pagyvenusiems žmonėms tai vienintelis išsigelbėjimas. Parduotuvėse kainos nežmoniškos, drabužiai prastos kokybės ir skirti tik jaunimui.
Kodel tik provincijoj? Didmiesciuose taip pat, pati ten perku, nors tikrai iperku paruotuves rubus, bet kokybe prasta, visi vienodi, o padevetuose galima rasti tikrai originaliu rubu
kitos išeities nėra. Kai uždirbi centus, dar mokesčiai už šilumą, patarnavimus, visą atlyginimą ir suėda, o kartais ir neužtenka mokesčiams to, ką uždirbi. Dar žmogui valgyti reikia, kad gyventum. Neduok dieve, jei prireikia vaistų, tuomet išvis tragedija. Taigi rūbai paskutinėj vietoj palieka
22 metus
Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių.
Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės.
Kai …
Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus:
- pieno 1 litrą;
- miltų 1 kilogramą;
- cukraus 1 kilogramą;
- 6 kiaušinius;
- aliejaus 1 litrą;
- dyzelino 1 litrą.
Tai …
Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka.
(Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys)
Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.
Jei Europos Sąjungoje (ES) yra toleruojama tokia atskirtis, tai ES neturi ateities.
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi:
- LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir
gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius;
- TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir
gaujos vadeiva Andrius Kubilius;
- Partija Tvarka ir teisingumas su
gaujos vadeiva Rolandu Paksu;
- Liberalų ir centro sąjunga su
gaujos vadeiva Algiu Čapliku;
- Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir
gaujos vadeiva Eligijus Masiulis.
Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs.
Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.
Kai Lietuva yra prijungta prie ES dviejų dienų neaiškiu referendumu,
tai yra sukčiavimas.
Kai Lietuvos žmonės priversti išgyventi nežmoniškos socialinės atskirties sąlygomis ES,
tai yra sukčiavimas.
Kai net Lietuvos žemė yra paversta preke užsieniečiams tik už lengvai spausdinamus pinigus,
tai yra sukčiavimas.
Lietuva yra naikinama, sukčiaujant.
22 metus partinės gaujos naikino Lietuvą.
Negerai
Partinės gaujos, kurios valdė Lietuvą 22 metus, darė nusikaltimus žmogiškumui. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto mąsto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
Aš irgi nevengiu šių parduotuvių ne todėl, kad neturiu pinigų, o todėl, kad ten galiu rasti to, ko nerasčiau “prestižinių” naujų rūbų krautuvėse. JOse už labai dideles kainas gali įsigyti ir visai niekalų – kinijoje pagamintų “super firmų” naujienų. Nedejuokim, visam pasaulyje tokios parduotuvės yra, net ir ten, kur uždarbiai žymiai didesni. Jau kaip lietuvaičiai įprato dejuoti, skųstis, kitus vaginti, o patys tik ir stengiasi, kaip nuo mokesčių išsisukt, ką nors apsukt ir t.t. Šiandien mieste neįmanoma nei parduotuvėje, nei gatvėje vietos rast. Ir tai vis iš didelio “neturto”…
Ale ir protingas atradęs “baudžiavos” kaltininkus. Visi kalti, o kas tas teisusis? Na, jei baigei be pataisų jaunimo mokyklos adaptuotos klasės nors penkias klases, tai jau daug, todėl ir kalti visi… O pats kuo prisidėjai, kad Lietuva nebūtų išvogta, sukčiaujant parduota?