Pernai prieglobsčio prašė 373 asmenys. Vienas asmuo buvo pripažintas pabėgėliu pagal 1951 metų konvenciją ir jam buvo suteikta galimybė gyventi Lietuvoje nuolat, 14-ais asmenų buvo suteiktas leidimas gyventi Lietuvoje vienerius metus, rašoma Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro atstovo pranešime spaudai.
Sekmadienį yra minimos 60-osios Pabėgėlių konvencijos metines. Ta proga paskelbtame pareiškime Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių komisaras Antonio Guterres (Antonijus Guteresas) pažymėjo, kad net keturi penktadaliai viso pasaulio pabėgėlių glaudžiasi besivystančiose šalyse, tuo tarpu didžiausias nepasitenkinimas dėl pabėgėlių kyla išsivysčiusiose valstybėse. Iš viso pasaulyje gyvena apie 43 milijonai asmenų, kurie patiria pabėgėlių dalią.
Komisaro atstovė Lietuvoje Renata Kuleš teigia, kad neretai Lietuvoje asmenys, kuriems reikalinga apsauga kitoje šalyje dėl persekiojimo, karo ir rimtų žmogaus teisių pažeidimų, visuomenėje yra priskiriami ekonominiams migrantams. “Tačiau jie buvo priversti palikti savo šalį, nes joje buvo nesaugu, o ne dėl ekonominių priežasčių”, – teigė komisaro atstovė.
Pasaulinės pabėgėlių dienos bei Konvencijos 60 metų minėjimas Lietuvoje organizuojamas pirmadienį Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje.