Visuomenę sunerimo dėl Neries vandens spalvos pokyčiai: jis tapo pastebimai žalesnis nei įprasta.
Tam, kad būtų nustatyta priežastis ir išsiaiškinta, ar vandenyje nėra kenksmingų medžiagų, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vakar jau paėmė vandens mėginius. Taip pat išmatuotas vandenyje ištirpusio deguonies kiekis Neryje Vilniuje bei Neryje ties Valakampiais ir Buivydžiais (prie sienos su Baltarusija). Pirmieji tyrimų rezultatai bus aiškūs artimiausiomis dienomis.
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, jog Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerijos tinklalapyje yra skelbiama informacija apie situaciją Vileisko vandens saugykloje. Pateikiame šią informaciją.
“Rugpjūčio mėnesio pradžioje Vileisko vandens saugykloje buvo pastebėtas gausus kiekis melsvadumblių. Priežastimi šio įvykio įvardijamos susiklostę meteorologinės sąlygos ir vandens saugyklos ypatumai. Vileisko vandens saugykla yra negilus (vidutinis gylis – 3,4-3,7 m), lengvai įšylantis vandens telkinys. Pagrindinis vandens, turtingo organinėmis medžiagomis, kurios susidaro irstant vandens biotai, kiekis patenka iš Neries upės ir jos intakų. Į vandens saugyklą patenkančios organinės medžiagos toliau irsta ir vandenyje bei dugno nuosėdose kaupiasi padidintas maistmedžiagių, kurias naudoja dumbliai vystymuisi, kiekis. Tai nulemia intensyvų fitoplanktono (smulkių dumblių), ypač melsvadumblių vystymąsi. Toks masinis dumblių vystymasis (“vandens žydėjimas”) stebimas vandens saugykloje kasmet. Šiais metais dėl didelio kritulių kiekio šis reiškinys yra stipriau išreikštas. Šis gamtinis reiškinys yra pavienių žuvų kritimo priežastis. Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerija kontroliuoja situaciją vandens saugykloje. Molodečno tarprajoninė analitinės kontrolės laboratorija paėmė vandens mėginius skirtingose vandens saugyklos vietose. Visi hidrocheminiai rodikliai neviršija leidžiamų normų. Taip pat nekelia nerimo ir vandenyje ištirpusio deguonies kiekis. Oro ir vandens temperatūros sumažėjimas, o taip pat vėjo sukeliamas bangavimas, pagerins situaciją vandens saugykloje.”