Vabzdžiai
Praėjusį savaitgalį Lietuvoje siautusi audra sąlygojo didesnį vapsvų ir širšių aktyvumą, o suaktyvėję vabzdžiai dažniau puola gyventojus.
Pasak kenkėjų kontrolės bendrovės direktorės, vasaros pabaigoje prasideda vabzdžių veisimosi laikotarpis, o praūžusios audros bei stiprūs vėjai, išdraskė jų lizdus ir sukėlė vabzdžių įniršį.
Dabar labiausiai nuo minėtų vabzdžių antplūdžio kenčia Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos rajonų gyventojai.
Pasak jos, kovodami su piktomis vapsvomis ir širšėmis, žmonės dažnai naudoja netinkamas priemones, kurios gali sukelti dar didesnį vabzdžių susierzinimą.
Lietuvoje žmonės vapsvas ir širšes dažnai gaudo į stiklainį įpildami vandens, saldžios uogienės arba cukraus. Nors saldumas vapsvas ir širšes privilioja ir jos sukrenta į vandenį, neretai tokia “gaudyklė” paliekama be priežiūros – tuomet ją į rankas gali paimti, pavyzdžiui, mažas vaikas.
Širšių ir vapsvų neatbaidys uodus atbaidantys purškalai.
Efektyviausia priemonė naikinti vapsvas ir širšes yra specialiai tam skirtos medžiagos – insekticidai.
Norint išvengti vapsvų ir širšių įkandimų, reikia vengti vaikščioti basomis per žolę, kur dalis šių vabzdžių įkuria savo lizdus, nejudinti medžiuose, inkiluose, namų palėpėse įkurtų lizdų, nenaudoti, ypač vabzdžius viliojančių kvepalų ar stiprų kvapą skleidžiančių higienos priemonių, nevalgyti atvirose vietose, negerti saldžių gaiviųjų ar alkoholinių gėrimų ir nepalikti atvirų tarų su gėrimais, į kurias gali pakliūti geliantys vabzdžiai.
Taip pat svarbu nedėvėti ryškių, gėlėtų drabužių, o langus ar duris užsandarinti tinkleliais. Per karčius minėtų vabzdžių įkandimams alergiškiems žmonėms patartina vengti aktyvaus fizinio darbo.