Diabetu sergančių suaugusiųjų skaičius visame pasaulyje padvigubėjo nuo 1980 m., medicinos žurnale “The Lancet” aprašytą tyrimą cituoja BBC.
Londono imperatoriškojo koledžo ir Harvardo universiteto (JAV) mokslininkai išanalizavo 2,7 milijono žmonių iš viso pasaulio duomenis ir pateikė tokius skaičius.
Jie tvirtina, kad žmonių, sergančių diabetu, galinčiu tapti netgi mirties priežastimi, visame pasaulyje padaugėjo nuo 153 iki 347 milijonų. Tyrinėtojai ragina rasti geresnius ligos diagnozavimo ir gydymo metodus, kad galima būtų pažaboti tokį sergančiųjų augimą.
Diabetu labai daug sergama Ramiojo vandenyno salose: štai Maršalo Salų Respublikoje trečdalis visų moterų kenčia nuo šios ligos.
Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkas Madžidas Ezatis (Majid Ezzati) kalbėjo: “Diabetas tampa vis dažnesne liga visame pasaulyje. Jeigu nerasime būdų, kaip diagnozuoti ligą žmonėms, kurių cukraus kiekis kraujyje padidėjęs, ir padėti jiems kontroliuoti savo svorį, diabetas ir toliau bus didžiulė našta sveikatos apsaugos sistemoms visose pasaulio šalyse”.
Dėl diabeto ir cukraus kiekio kraujyje svyravimo gali būti pažeisti inkstai, taip pat liga gali tapti aklumo priežastimi. Diabetas gali sukelti širdies ligas ir išprovokuoti insultą.
Antrojo tipo diabetas glaudžiai siejamas su nutukimu.
Tarp išsivysčiusių šalių Jungtinėse Amerikos Valstijose diabetas yra labiausiai paplitęs, tuo tarpu Vakarų Europoje sergamumas diabetu yra santykinai mažas.