2014 Lapkričio 07

Didieji bankai ne visada suteikia geriausias sąlygas

veidas.lt

BFL

Daugiausiai klientų 2014 m. antrąjį ketvirtį turėjo didieji Lietuvos bankai, priklausantys skandinaviškam kapitalui: „Swedbank“, SEB ir DNB. Didieji bankai naudojasi didžiausiu populiarumu ne tiek dėl ypatingų sąlygų, kurias suteikia savo klientams, kiek dėl to, kad yra labiausiai prieinami.

Martynas Šimulis

Lietuvos bankų klientų asociacija šių metų pradžioje apklausė daugiau nei 500 šalies įmonių vadovų, kuriais bankais naudojasi jų bendrovės. Rezultatai ir tarp juridinių klientų patvirtino tendencijas – populiariausi yra trys didieji bankai.

Vis dėlto pažvelgus į sąlygas, kurios suteikiamos privatiems klientams, tampa aišku, kad šie bankai nepateikia geriausių pasiūlymų jų paslaugomis besinaudojantiems žmonėms.

53-ejų metų Larisa, pagrindinę savo sąskaitą turinti viename didžiųjų Lietuvos bankų, terminuotąjį indėlį nusprendė patikėti lietuviško kapitalo bankui. „Šis bankas man pasiūlė gerokai geresnes sąlygas nepaisydamas to, kad iš pradžių aš nebuvau jų klientė. Terminuotąjį indėlį pasidėjusi šiame banke galiu būti tikra, kad per metus sukaupsiu daugiau pinigų, nei laikydama indėlį populiariame, dideliame, tačiau ne taip savo klientus vertinančiame banke“, – savo pasirinkimo motyvus „Veidui“ aiškina Larisa.

Ji teigia, kad ir savo suaugusiam sūnui, kuris netrukus planuoja imti būsto paskolą, patars kreiptis ne į didžiuosius Lietuvoje veikiančius bankus.

Daugiausiai palūkanų, pasidėjus terminuotąjį indėlį vieniems metams, „Veido“ atlikto bankų sąlygų tyrimo duomenimis, moka Latvijos koncernui priklausantis bankas „Citadele“. Palūkanos šiame banke siekia 1,15 proc. per metus. Nedaug nuo jo atsilieka Šiaulių ir Medicinos bankai. O štai lyderių pagal klientų skaičių pozicijas užimantys SEB, DNB ir „Swedbank“ bankai pagal šį kriterijų užima paskutines pozicijas.

Objektyviai ir vienareikšmiškai įvertinti būsto ir vartojimo paskolų kriterijų – sudėtinga. „Veido“ kalbinti bankų atstovai teigė, kad palūkanos ir paskolų suteikimo sąlygos negali būti generalizuojamos: kiekviena paskola suteikiama arba nesuteikiama atsižvelgiant į kliento finansines galimybes, šeimos narių skaičių, įsipareigojimus ir lojalumą bankui. Tačiau kai kurie bankai suteikia galimybę apskaičiuoti preliminarias įmokas ir sąlygas virtualiomis skaičiuoklėmis.

Palankiausias sąlygas imant 10 tūkst. Lt vartojimo paskolą penkeriems metams asmeniui, gaunančiam 3 tūkst. Lt atlyginimą ir neturinčiam šeimos bei vaikų, toks preliminarus skaičiavimas nustatė „Citadele“ banke, kur šias sąlygas atitinkantis asmuo kas mėnesį turėtų bankui mokėti po 217 Lt.

Virtuali „Swedbank“ skaičiuoklė parodė, kad didžiausią įmoką turėtų mokėti šio banko klientas – 249 Lt per mėnesį. Šiaulių ir „Nordea“ banko atstovai nurodė, kad paskolų sąlygų atskleisti negali, ir kiekviena vartojimo paskola bei mėnesinės įmokos yra derinama su kiekvienu besikreipiančiuoju atskirai.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-43-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...