2015 Gruodžio 17

Taip ir Ne

Diskusija: Ar pritariate ginklų įsigijimo griežtinimui?

veidas.lt

 

"Scanpix" nuotr.

Ar pritariate Europos Komisijos iniciatyvai griežtinti ginklų įsigijimą – uždrausti gyventojams įsigyti pusiau automatinius ginklus?

BFL
TAIP

Juozas Olekas

Krašto apsaugos ministras

Esant tokiam terorizmo mastui, ginklų laikymo sugriežtinimas užkirstų bent dalį kelio, apsunkintų pusiau automatinių ginklų įsigijimą ir keliamą grėsmę juos panaudoti teroristiniais tikslais.

Lietuvos gynybai kariškiai naudoja automatinius, kovinius ginklus ir šita iniciatyva karių ginklų neliečia. Valstybės gynimui skirti ginklai turėtų būti saugomi ginklinėse ir esant reikalui kariams išduoti – ar tai būtų profesionalus karys, ar karys savanoris, ar kovinis šaulys.

Lietuva dabar modernizuoja, įsigyja ginkluotės ir valstybė pasirūpins, kad kiekvienam pakviestam rezervo kariui ginklas būtų saugomas ir esant reikalui išduodamas.

Parengta pagal portale Delfi.lt publikuotą pranešimą.


NE

Atsargos plk. ltn.

BFL / V.Skaraičio nuotr.

Šaulių sąjungos vadovas

Akivaizdu, Europos Komisijos (EK) pasiūlymas neatitinka mūsų regiono politikos. Šios iniciatyvos priemonės dar nėra aiškios, bet kyla grėsmė, kad iš piliečių planuojama surinkti net savigynos ginklus. Lietuvoje juk kalbame apie valstybės gynybos potencialo didinimą, Šaulių sąjungos reikšmę. Yra registruotas įstatymo projektas, kuris šauliams leistų įsigyti ir laikyti pusiau automatinius ginklus. Todėl mes pasisakome prieš EK siūlymą, tokios rezoliucijos nepalaikyti raginame ir Lietuvos parlamentarus.

Kalbant apie gyventojų saugumą, reikia pasakyti, kad beveik nėra nusikaltimų, kurių įrankis būtų legaliai laikomas ginklas. Statistika rodo, kad tokie atvejai yra nebent retos išimtys. Pagrindinis nusikaltimų įrankis – nelegalūs, neteisėtai laikomi ginklai. Žmonės, kurie laiko ginklą teisėtai, ne tik nekelia grėsmės saugumui, bet netgi jį didina.

Galima priminti atvejį Izraelyje, kai apsvaigęs pilietis iššoko iš automobilio ir mačete ėmė kapoti praeivius. Kitas pilietis, turėjęs ginklą, jį sustabdė. Sąmoningas žmogus, turintis ginklą, stiprina šalies ir visuomenės saugumą, o ne jį menkina.

Mums artimoje valstybėje Estijoje namie laikomi ir automatiniai ginklai. Estija yra viena iš valstybių, kurios gyventojai gali turėti ne tik savigynai skirtą, bet ir automatinį, karinį ginklą. Ar Estijoje nesaugu, o nusikalstamumas didesnis nei Lietuvoje?

Kalbant apie mūsų patirtį, Šaulių sąjunga dalyvauja svarstant galimybę Ginklų kontrolės įstatyme šauliams įteisinti B ir C kategorijos, vienašūvius arba pusiau automatinius ginklus. Pasisakome už tai, kad juos būtų galima naudoti šaulio tarnybai, o ne apeiti įstatymus ir juos turėti neva sportui, kaip dabar. Tokių ginklų Lietuvoje yra labai daug, o jų laikymas grindžiamas sportiniais ar medžioklės tikslais. Taigi, siūlome priartinti teisinę bazę prie gyvenimo ir leisti pusiau automatinį ginklą turėti šaulio tarnybai. Žinoma, atitinkant visas sąlygas, kurios šiandien taikomos piliečiui.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. eidža eidža rašo:

    Ko visada bijojo LKP, LDDP, dabar LSDP, tai ginkluotos Tautos atstovų…o gal.. o tada baigsis klano valdymas. KAM ministras bijo net šauktinių – savanorių, o gal į koją iššaus…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...