Seimas antradienį svarstys du nutarimų projektus, kuriais siūloma atsisakyti sezoninio laiko, tik vienu atveju – likti gyventi vasaros laiku, kitu projektu – žiemos.
Pagrindiniu paskirtas Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK), apsvarstęs šiuos nutarimų projektus, nusprendė siūlyti atsisakyti kasmetinio perėjimo į vasaros laiką.
Komitetas siūlo Vyriausybei kreiptis į Europos Komisiją, kad ši pakeistų atitinkamos direktyvos nuostatas, kartu pateikiant nuomonę dėl vasaros laiko netaikymo Lietuvoje. Atsisakyti perėjimo į vasaros laiką pasiūlė ir anksčiau projektus svarstęs Seimo Ekonomikos komitetas.
Specialistai parlamentui yra pateikę vertinimus, kad vasaros ir žiemos laiko atsisakymas turėtų teigiamos įtakos Lietuvos gyventojų sveikatai, tačiau dėl tokio sprendimo Europos Komisija prieš Lietuvą galėtų pradėti pažeidimo procedūrą.
Balandį parlamentarai priėmė rezoliuciją dėl sezoninio laiko atsisakymo ir po pateikimo pritarė dviem nutarimo projektams, kuriais siūloma likti gyventi vasaros arba žiemos laiku, jie ir apsvarstyti komitetuose.
Dabar Lietuvoje vasaros laikas, laikrodį pasukant valanda į priekį, įvedamas paskutinį kovo sekmadienį ir atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį.
Lietuvoje vasaros laikas Vyriausybės nutarimu kasmet įvedamas nuo 2003-iųjų, remiantis Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl vasaros laiko susitarimų.
Daugelis Europos Sąjungos (ES) šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. Pirmoji ES direktyva dėl vasaros laiko susitarimų priimta 1980 metais. Ji numatė bendrą vasaros laiko taikymo pradžios datą. Pabaigos datą – paskutinį spalio sekmadienį – nustatė 1996 metais įsigaliojusi septintoji direktyva.
Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į pirmąją laiko juostą, likusi šalies dalis – į antrąją laiko juostą.
Anksti kėlęs – neswigailėsi. Lietuvai, manau, geriausia tiktų vasaros laikas, nes skverbtris kuo giliau į naktį neprotinga ir nenaudingaa.
“žiemos laiko atsisakymas turėtų teigiamos įtakos Lietuvos gyventojų sveikatai – manau kad tai turėtų teigiamoa įtakos tik restoranų ir kavinių “sveikatai”.
kad Lietuvai reikia pasilikti prie vasaros laiko, tai cia manau turetu buti suprantama kiekvienam logiskai mastanciam zmogui, nes pasilikus ziemos laike, saulute liepos menesi vid. leistusi 20.40h, o teketu 4:10h.- del vasaros turbut abejoniu nekyla na o ziema aisku saule kiltu kaip ir velokai ~9.30h mano skaiciavimais, bet manau ta ziema isgyvensim, nes sniegas stengiasi kiek pasviesinti ta tamsuji gyvenima… taip kad balsuoju uz vasara !
Tai žinoma – tik VASAROS LAIKAS! Visiškai pritariu žemiau parašiusiems! Ir nematau jokių problemų, kad žiemą vėliau prašvistų – juk ar taip, ar kitaip – vis tiek į darbą ar mokyklą tektų keltis ir eiti tamsoje, bet užtat popietės būtų šviesesnės – kaip malonu būtų ilgiau pasivaikščiot, o ir nusikaltimų sumažėtų – juk nusikaltėliai darbuojasi vakare, o ne anksti ryte!