2012 Sausio 03

Dokumentinis legendinio Y. Saint Laurent‘o portretas „Skalvijos“ ekrane

veidas.lt


Naujuosius metus „Skalvijos“ kino centras pradeda vienu elegantiškiausių praėjusių metų filmu – režisieriaus Pierro Thorettono „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ (L‘Amour Fou, 2010).

Tai jau trečiasis filmas, sukurtas apie prieš trejus metus į Anapilį išlydėtą mados garsenybę Y. Saint Laurent‘ą, tačiau pirmą kartą dizainerio portretas atskleidžiamas jį bene geriausiai pažinojusio Pierre‘o Bergé akimis. Filmas bus rodomas „Skalvijos“ kino centre nuo šio penktadienio.
Nelengvo iššūkio kurti filmą apie žymųjį dizainerį ėmęsis videomenininkas Pierre’as Thorettonas yra minėjęs, kad „Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“ yra filmas apie meilę, o ne madą. P. Bergé ir Y. Saint Laurent‘ą siejo net 5 dešimtmečius trukęs ryšys  – jis buvo ne tik mados kūrėjo verslo partneris, suteikęs menininkui tvirtą finansinį užnugarį po to, kai šį skandalingai atleido mados namai „Christian Dior“, bet ir gyvenimo partneris.
Poetiškai montuodamas dokumentinio filmo kadrus, P. Thorettonas rodo įspūdingą ir audringą garsaus mados kūrėjo gyvenimą, pradedant dvasiniu sukrėtimu ir depresija, kai 1960 m., vykstant Alžyro nepriklausomybės karui, jis buvo pašauktas kariauti į Prancūziją, ir pamažu pereinant prie kertinių kūrybos momentų, visam laikui įrašiusių jo vardą į pasaulio mados istoriją.
Palaikomas P. Bergé dizaineris išgarsėjo kaip pirmasis mados kūrėjas, aprengęs moteris smokingais, pirmasis, demonstruoti kolekcijų ant podiumo pakvietęs juodaodes manekenes, pirmasis, paveikslus pavertęs drabužiais. Y. Saint Laurent‘as žengė svarbų žingsnį mados demokratizacijos link – savo aukštosios mados namuose pradėjo kurti platesnėms masėms įkandamas prêt-à-porter drabužių kolekcijas. Dizainerio kolekcijos tapo tikru elegancijos, kuriai jis suteikė naujų spalvų, sinonimu.
Filmo vaizdo klipas: http://www.youtube.com/watch?v=iVUJ-PezeRI
„Ta elegancija sklinda ir iš ekrano, filmas pasižymi išskirtine estetika, vizualumu, rafinuotumu. Neveltui pirmieji filmą pasižiūrėję Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF‘11) žiūrovai jį išskyrė kaip elegantiškiausią festivalio filmą. Tai paskatino mus įsigyti filmą ir parodyti platesniam žiūrovų ratui, nes jis toli gražu nėra skirtas vien besidomintiems mada“, – įsitikinusi Vilma Levickaitė, „Skalvijos“ kino centro direktorė.
V. Levickaitė atkreipia dėmesį, kad filmo žiūrovai turi jaudinančią progą ne tik daugiau sužinoti apie Y. Saint Laurent‘ą, pasaulyje gerai žinomo YSL trumpiniu, laimėjimus ir jį kamavusius vidinius demonus, bet ir dirstelėti į ištaigingus dizainerio bei P. Bergé namus Maroke, Prancūzijoje (vieni jų – duoklė M. Proustui), taip pat įspūdingą meno kolekciją, kurioje puikuojasi Andy Warholo bei Henry Matisse’o darbai, senovės Tolimųjų Rytų ir Afrikos menininkų tapybos bei skulptūros kūriniai, antikvariniai baldai ir kiti kūriniai. Ši kolekcija, ne kartą vadinta „meilės“ kolekcija, 2009 m. buvo išparduota aukcione, pelniusiame „Amžiaus aukciono“ vardą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...