2010 Balandžio 15

Draudimas

Draudime – bendravimas internetu

veidas.lt

Ko gali klientai tikėtis šiandien, draudikams kariaujant kainų karą? “Veidas” tyrė, kokią kainą draudikai gali pasiūlyti klientui, svarstančiam, kokiu draudimu – TPVCA ar kasko – apdrausti automobilį, taip pat domėjosi, kiek kainuotų apdrausti 2005 m. statybos dviejų kambarių 60 kv. m butą viename sostinės miegamųjų rajonų.

Trijų bendrovių – “Ergo Lietuvos”, “BTA draudimo” ir “Lietuvos draudimo” vadybininkai maloniai ir pavydėtinai kantriai aiškinosi aplinkybes, skaičiavo galimą kainą, dėstė kompanijos privalumus ir nuolaidų galimybes, aiškino apie franšizę – kliento nuostolio dalį, kurios neatlygina draudikas. Būtent šios bendrovės užima didesnę ne gyvybės rinkos dalį. Kitose gana griežtai rekomendavo pasinaudoti skaičiuokle interneto svetainėje. Neliko nieko kita, kaip pasinaudoti tokiu patarimu. Beje, už tai, kad nevargini vadybininkų ir apsidraudi internetu, būni apdovanotas tam tikra nuolaida.

Tačiau malonus dėmesys – viena, o kai ateina laikas atlyginti žalą, mandagumas baigiasi: todėl nieko keista, kad draudimo ginčų ir skundų vis daugėja. Draudimo priežiūros komisija nustatė, kad per pastaruosius ketverius metus klientų, nepatenkintų dėl tam tikrų draudikų veiksmų, kreipimųsi padaugėjo net 87 proc. Pernai didesnės dalies – 67 proc. kreipimųsi į komisiją priežastis buvo gyventojų nenoras pritarti konkrečiam draudiko sprendimui. O trečdalis nusiskundimų kilo dėl draudimo bendrovių administravimo veiksmų. Tarp praėjusių metų skundų ir ginčų 79 proc. buvo susiję su nepasitenkinimu dėl Lietuvoje registruotų draudimo įmonių veiklos, 21 proc. – dėl kitų ES šalių bendrovių filialų veiksmų. Daugiausiai ginčų kilo dėl TPVCAD ir kasko. Daugiau nei pusė – 56 proc. ginčų buvo išspręsti pareiškėjo naudai, o 27 proc. atvejų draudėjams ir draudikams pavyko rasti kompromisą.

Dėl pavasarinio potvynio draudimo ginčų kol kas neatsirado. Panevėžio seniūnijos seniūnas Julius Grabauskas patvirtino, kad smarkiai nukentėjusioje Bernatonių bendruomenėje žmonių, apsidraudusių turtą, buvo, tad dabar visiems aplinkiniams rūpės, kaip jiems bus atlyginta vandens padaryta žala. Ši statistika pasirodys gegužės mėnesį ir galbūt dar vieną kitą gyventoją paskatins drausti turtą, nors draudikai nesitiki, kad potvynis būtų įkvėpęs draudimosi bumą. Bet draudimo ekspertai sako, kad kol kas lietuviai vis dėlto noriau draudžia turtą nei gyvybę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...