Druska ne tik gardina maistą, bet ir dezinfekuoja, slopina uždegimus ir mažina patinimus
Druskos yra kiekvienuose namuose. Tik kažin, ar kiekvienuose namuose žinoma, koks tai vertingas dalykas.
Visi organizmo biocheminiai procesai, t.y. medžiagų apykaita, raumenų darbas, nervinio impulso plitimas gali vykti tik dėl įvairių mikroelementų (natrio, kalio, chloro, kalcio ir kt.) ir druskų. Jų organizme turi būti tiek, kiek reikia, nes kitaip sutriks organizmo darbas.
Kada druska gydo
Didelė natrio chlorido koncentracija veikia dezinfekuojančiai, o kūne sumažina pabrinkimus, nes didelė druskos koncentracija traukia vandenį. Taigi, jeigu tarpląsteliniame skystyje bus didelė druskos koncentracija, tai vanduo iš ląstelės bus ištraukiamas ir atvirkščiai.
X Jei skauda gerklę, skalaukite šiltu vandeniu su druska (stiklinei šilto vandens arba žaliosios arbatos – arbatinis šaukštelis druskos). Toks tirpalas sušildo ir išvalo gerklę, tačiau vieno ar poros kartų nepakanka, procedūrą reikia atlikti kelis kartus per dieną. Didelė druskos koncentracija dezinfekuoja (ištraukia iš bakterijų ar virusų, esančių nosiaryklėje, vandenį ir tokiu būdu sumažina jų gyvybingumą), o taip pat mažina uždegiminės gleivinės paburkimą.
X Ant sumuštos skaudamos vietos uždėkite medvilninį audinį, suvilgytą druskos tirpalu (100 g litrui vandens) – jis, mažindamas paburkimą, numalšins skausmą. Palaikykite 5–10 minučių. Vandens temperatūra turėtų būti 36–38 laipsniai.
X Pūliuojančią vietą patartina pamirkyti labai stiprios koncentracijos druskos tirpale. Jį paruošite į vandenį įbėrę kuo daugiau druskos – tiek, kad ji praktiškai nebetirptų vandenyje. Druska ištraukia pūlius iš pūliuojančios vietos ir ši greičiau išgyja. Jeigu pūlinio pamirkyti neįmanoma, toje vietoje galima uždėti druskos tirpalo pavilgus.
!Druska turi antiseptinių savybių ir naikina bakterijas, tačiau ant atviros, kraujuojančios žaizdos dėti druskos pavilgų nederėtų, nes ją smarkiai perštės.
Jei suskaudo mažajam pilvelį, ant jo taip pat uždėkite pašildytos rupios druskos, įvyniotos į audeklą. Šiltą kompresą galite laikyti ne ilgiau kaip 5–10 min. Tik nepamirškite – šis gydymo būdas tiks susilaikius dujoms, o esant uždegiminėms pilvo organų ligoms (pavyzdžiui, apendicitui) gali net pakenkti.
X Įgėlus bitei ar vapsvai, skaudamą vietą pridenkite sudrėkintu druskos kompresu (100 g druskos vienam litrui) – jis sumažins skausmą ir patinimą.
X Druska su sumažintu natrio kiekiu. Šioje druskoje dalis natrio pakeista kaliu. Tai aktualu turintiesiemms aukštą kraujospūdį, nes pernelyg didelis natrio kiekis apkrauna inkstus, sulaiko vandenį organizme, todėl didėja kraujospūdis. Dėl minėtos priežasties ir yra ribojamas druskos kiekis vaikų maiste.
Himalajų druska – ant bangos!(blokas)
Tai švariausia ir turtingiausia druska žemėje, gaunama iš Himalajų kalnų papėdės. Himalajų druska susidarė prieš 500 milijonų metų, išdžiuvus senosioms jūroms ir glūdi žemėje 300–600 m. gylyje, apsaugota nuo aplinkos poveikio. Ji visiškai natūrali, neapdorota ir chemiškai nevalyta. Himalajų druska energizuoja organizmą, „pakrauna“ jį saulės energijos.
Himalajų druska gali būti naudojama ne tik maistui taisyti, bet ir organizmui valyti, gydyti, stiprinti, prižiūrėti kūną, plauti akis, gerklę, nosį. Himalajų druska – vienintelė druska Žemėje, kuri nesikaupia organizme, o kartu su vandeniu išplauna senąsias druskas ir šlakus.
Pajutus pirmuosius mažylio peršalimo simptomus galima išgydyti skalaujant gerklę štai tokiu tirpalu: į stiklinę drungno vandens (apie 250 ml) įberkite šaukštą Himalajų druskos (apie 7,5 g) ir įpilkite užplikytų ramunėlių ar šalavijų. Gerklę mažyliui skalaukite 3 kartus per dieną. Nedidelis sūrymo kiekis ant liežuvio nuramins įkyrų sausą kosulį. Su šia druska galite paruošti inhaliacijas. Teigiama, kad jos veiksmingiau nei paprasta valgomoji druska gydo astmą, bronchitą, sinusitą, ausų infekcijas ir kitas kvėpavimo takų ligas. Taip pat su Himalaju druska darykite ir tirpalą nosytei gydyti, jį lašinkite į nosį kas dvi valandas.
X Vonios ir pavilgai su šia druska tinka niežtinčiai, spuoguotai, nuo neurodermitų ar alergijų kenčiančiai odai raminti.
X Himalajų druskos lempos sukuria ore daugiau teigiamų jonų, kurie pozityviai veikia kvėpavimo takus, padeda užmigti, ramina (tai itin gera priemonė hiperaktyviems vaikams raminti).
Konsultuovo netradicinės medicinos specialistas Sigitas Povilaitis
Moters savaitgalis,Nr.21
Regina,nudegiau koja su aliejumi,kaip ir kuo gydyti !?