2012 Spalio 29

Dvyniai versle – dviguba jėga, dviguba sėkmė

veidas.lt


Verslą kartu kuriantys dvyniai tvirtina, kad labiausiai vertina turintys patikimą ir tiek pat jėgų verslui atiduodantį partnerį.

Kai Didžiosios Britanijos verslininkai dvyniai Davidas ir Frederickas Barclays jaunystėje pradėjo atskirus verslus, abu atsidūrė ant bankroto slenksčio, o jėgas sujungę per penkiasdešimt metų jie sukūrė milžinišką verslo imperiją ir įsitvirtino tarp turtingiausių britų. Dviese gali nuveikti daugiau negu vienas, o jei tas antras tave supranta iš pusės žodžio – juo labiau. Tad kartu verslą pradėję dvyniai turi nemenką pranašumą.
Sėkmingų pavyzdžių, kai verslą kuria dvyniai, turime ir Lietuvoje. Štai veikdami petys į petį „Audimo“ bendrasavininkiai 49 metų dvyniai Rimvydas ir Arvydas Povilaičiai sugebėjo pernai 80 metų atšventusią įmonę pravairuoti per visas finansines audras bei pertvarkyti į inovatyvią, besiūles lazerines technologijas taikančią didžiausią sportinės aprangos kompaniją Baltijos šalyse. Sparčiai auganti bendrovė pirmąjį šių metų pusmetį pagamino ir pardavė produkcijos už 43,5 mln. Lt – 46 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.
„Nuo mažens kartu būdami dvyniai mato, kad veikdami dviese gali padaryti daugiau. Tad veikti kartu buvo intuityvus, o ne racionalus sprendimas. Neįsivaizduoju, kaip būtų klostęsi verslas, jei būčiau ėmęsi jo vienas. Gal būtų sunkiau – kitiems reikėtų daugiau aiškinti negu dvyniui, kuriam užtenka kelių idėjų“, – privalumus dėsto „Audimo“ valdybos pirmininkas Rimvydas Povilaitis, šiuo metu kartu su broliu valdyboje sprendžiantis strateginius klausimus.
Tuo tarpu 33 metų Vytenis Vnarauskas, kartu su dvyniu Gediminu plėtojantis karštų gėrimų ir maisto produktų pardavimo automatų bei kavos tiekimo į biurus verslą, įsitikino, kad didžiausias darbo su broliu privalumas – turi labai patikimą partnerį. Šiuolaikinėje visuomenėje susirasti partnerį, kuriuo galėtum besąlygiškai pasitikėti, nėra lengva.
„Nors kiti sako, kad neduok Dieve su šeimos nariu kurti verslą, reikėjo patikimo žmogaus, su kuriuo gali diskutuoti. Brolis atitiko idealų verslo partnerį, o prabėgę septyneri metai versle parodė, kad sprendimas buvo teisingas. Vienas dalykas, kad savo verslo partnerį pažįsti ilgą laiką, nes neretai žmonės gyvenime būna vienokie, o versle kitokie. Antra, brolio atsidavimas darbui toks pat, kaip ir tavo. Tad brolis dvynys – bendramintis, su kuriui lengva dirbti, nes mūsų požiūriai sutampa tiek gyvenime, tiek versle. Kito sprendimo net negalėjo būti – jei imtis verslo, tai tik su broliu“, – aiškino V.Vnarauskas.
Minčiai, kad kitaip būti negalėjo, pritaria ir mokslininkų tyrimai. Kaip atskleidė Švento Tomo ligoninės ir Karališkojo koledžo Didžiojoje Britanijoje bei JAV Case Western Reserve universiteto atliktas tyrimas, jei vienas identiškas dvynys užsidega verslumo dvasia, padidėja tikimybė, kad ir antrasis pasuks į verslą. Tyrėjai ištyrė 609 poras identiškų arba monozigotinių ir neidentiškų arba dizigotinių dvynių Didžiojoje Britanijoje. Identiškų dvynių genetinis kodas toks pat, o neidentiškų – sutampa maždaug 50 proc. Paaiškėjo, kad jei vienas identiškas dvynys imdavosi verslo, kur kas dažniau negu neidentiškoje dvynių poroje jo imdavosi ir kitas. Tai reiškia, kad genai turi įtakos verslumui. Mokslininkai mano, kad vienodi genai gali iš anksto nulemti, kad abu dvyniai pasižymės ekstravertiškumu, komunikabilumu, kurie palengvins tokių įgūdžių, kaip sugebėjimas įtikinti, parduoti, įgijimą. O šie įgūdžiai yra esminiai verslininko sėkmei.

Verslo idėja gimė prie kavos puodelio

Panagrinėjus Lietuvos dvynių verslininkų karjeros kelią matyti, kad tiek broliai Povilaičiai, tiek broliai Vnarauskai iš tiesų nuo paauglystės tryško veiklumu, o verslumo dvasia pasireiškė gana anksti. Gediminas ir Vytenis Vnarauskai vieni iš pirmųjų ėmė teikti draudimo tarpininkavimo paslaugas, per vasaros atsotogas nesibaidė darbų nei statybose, nei kitose srityse. Tiesa, po studijų dvyniai kurį laiką dirbo samdomus darbus, bet supratę, kad ten galimybės tobulėti ir uždirbti ribotos, nusprendė imtis nuosavo verslo.
„Nemažai laiko galvojome, kokiu verslu užsiimti, o idėja šovė sėdint prie kavos puodelio ir diskutuojant. Prieš pradedanat verslą nemažai laiko reikėjo mąstyti, galvoti, skaičiuoti“, – pasakoja V.Vnarauskas. Iš pradžių broliai abu darė visus darbus, kokių reikėjo, o laikui bėgant išsigrynino, kuri sritis kuriam arčiau širdies. „Gediminas yra vadovas, įmonės strategas, o aš bendramintis, prisidedu, bet taip pat esu atsakingas už komunikaciją su klientais“, – aiškino V.Vnarauskas.
Kad galėtų karjerą vystyti skirtingomis kryptimis, nė minties nekilo ir Rimvydui bei Arvydui Povilaičiams. Tekstilės fabrike dirbusių tėvų ir giminaičių paskatinti broliai baigė tekstilės specialybę, o dar studijų metais broliai išmėgino nedidelius versliukus – prekybos, automobilių remonto, apdailos, kol grįžo arčiau savo mokslo šaknų ir pradėjo prekiauti tekstilės gaminiais.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-44-2 arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...