Egidijus Kūris
Šiandien kiekvienas Lietuvos pilietis gali sakyti apie Seimą, kad visi jo nariai yra melagiai. Atsiprašau, aš pats tuo netikiu, bet, manau, kad ir kas taip pasakytų, jo neapkaltinsi sakant netiesą. Balsavimas buvo slaptas, akivaizdu, kad prieš apkaltą ir Linui Karaliui, ir Aleksandrui Sacharukui balsų buvo paduota ir iš valdančiųjų, ir iš opozicijos pusės. Paskaičiuokime: jeigu daugumą sudaro 69 Seimo nariai, o apkaltą A.Sacharukui palaikė 80 parlamentarų, tai manau, kad opozicijoje atsirado daugiau nei 11 žmonių, kurie parėmė apkaltą.
Motyvų, kodėl taip balsuota, nežinau. Bet dalis parlamentarų iš opozicijos tvirtino nenorį balsuodami už apkaltą pridėti du naujus balsus valdančiajai daugumai. Manau, taip manantys Seimo nariai tiek ir tesugeba – iki dviejų suskaičiuoti. Jie mano, kad įkąs konservatoriams? Jie ne konservatoriams, jie visai valstybei, tautos moralinei būklei, visai mūsų teisinei ir konstitucinei sistemai įkando. Jie mano, kad tokiu būdu laimės kitus rinkimus? Iš tiesų kuo vėliau tie rinkimai įvyks, tuo daugiau bus nušluota ir konservatorių, ir socialdemokratų, ir į Seimą ateis kažkokia trečia jėga.
Dėl Vytenio Andriukaičio siūlymo kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ką daryti toliau. Tai iš tiesų įdomus pasiūlymas. Netgi džiaugiuosi, kad nebesu Konstitucinio Teismo teisėjas, nes Teismas šiuo metu taip užverstas darbu, kaip niekad ligi šiol. Ką dabar teismui daryti – viską mesti ir imtis šitų dalykų išaiškinimo? Manau, rezultatas būtų iš anksto labai aiškus – deja, Seimo nariai turi formalią juridinę teisę šitaip balsuoti. Plačiąja prasme jie tokios teisės neturi, bet nėra jokio mechanizmo, kaip pasakyti, kad Seimo nutarimas dėl A.Sacharuko yra neteisėtas. Nebent būtų rasta kokių nors procedūros pažeidimų. Tad man sunku įsivaizduoti, kad dar vienas Konstitucinio Teismo išaiškinimas galėtų duoti kokį nors problemos sprendimą.
Dar vienas dalykas: tegu niekas nesako, kad už apkaltą buvo tiek balsų, prieš apkaltą – tiek balsų, tiek balsavusiųjų susilaikė, o tiek – biuletenius sugadino. Iš tikrųjų ir tie, kurie sugadino biuletenius, ir tie, kurie susilaikė, ir tie, kurie nedalyvavo balsavime, – jie visi balsavo prieš apkaltą. Net ir tie, kurie balsuodami susilaikė, iš tikrųjų palaikė šiurkščiai Konstituciją pažeidusį asmenį, kad jis toliau dirbtų Seime.
Dabar kiekvienas taip pasielgęs Seimo narys turėtų išeiti į viešumą ir pasakyti savo rinkėjams, visai Lietuvai – aš balsavau prieš apkaltą. Pažiūrėtume, kokie būtų rezultatai. Tegu pasisako, tegu nesislapsto už slapto balsavimo procedūros!
Tavo šunį Aleksandrą per visus galus prievartauja mokykloje