2011 Vasario 13

Konfliktas Egipte

Egipte posėdžiauja vyriausybė, į Kairo gatves grįžta įprastas gyvenimas

veidas.lt

Egipto laikinoji vyriausybė sekmadienį susirinko į pirmąjį posėdį nuo to laiko, kai prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) perdavė valdžios įgaliojimus kariškiams, o protestuotojai tuo tarpu išsigabeno palapines ir gyvenimas Kairo gatvėse pamažu grįžta į įprastas vėžes.

Aukščiausioji ginkluotųjų pajėgų taryba, kuri perėmė valdžią H.Mubarakui penktadienį atsistatydinus, paskelbė, kad jo ministrų kabinetas dirbs tol, kol bus išrinkta nauja civilinė vyriausybė.

H.Mubarakas, kuris turėjo pasitraukti dėl visoje šalyje vykusių masinių protestų, dabartinę vyriausybę, kurioje dirba daugiausia aukšto rango kariškiai, suformavo pirmosiomis protestų dienomis, nesėkmingai bandydamas nuraminti protestuotojus.

Sekmadienio posėdis rengiamas kitą dieną po to, kai atsistatydino itin nepopuliarus informacijos ministras Anasas al Fiki (Anasas Fikis), kuris buvo kaltinamas surengęs žiniasklaidos kampaniją prieš protestuotojus, apkaltinant juos “užsienio darbotvarkių” vykdymu.

A.al Fiki, atleistam premjerui Ahmedui Nazifui ir daugelio nekenčiamam buvusiam vidaus reikalų ministrui Habibui al Adly (Habibui Adliui) buvo uždrausta išvykti iš šalies, šeštadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra.

Protestuotojai labai piktinosi H.al Adly ir jo policijos pajėgomis, kurios buvo kaltinamos kankinimais bei prievarta ir kurios buvo naudojamos politinei opozicijai slopinti.

Tačiau naujoji karinė vadovybė ragino piliečius bendradarbiauti su policija, kuri sausio 28-ąją buvo faktiškai išvaryta iš miestų gatvių, o pačią policiją paragino gerbti savo šūkį “Policija tarnauja žmonėms”.

Karinei tarybai pirmininkaujantis feldmaršalas Mohammedas Husseinas Tantawi (Mohamedas Huseinas Tantavis) sekmadienį susitiko su vidaus reikalų ministru Mahmudu Wagdy (Mahmudu Vagdžiu) ir aptarė, kaip kuo greičiau sugrąžinti policininkus į gatves, pranešė valstybinė televizija.

Tuo tarpu Tahriro aikštėje karo policija reguliuoja eismą toje vietoje, kur buvo sukilimo epicentras, – pro tankus, kurie buvo pastatyti daugelyje gatvių, ir milžiniškus “kankinių”, žuvusių per susirėmimus su H.Mubaraką rėmusiais banditais, atvaizdus.

Šimtai tūkstančių žmonių, kurie stovyklavo simbolinę reikšmę turinčioje Tahriro aikštėje, jau grįžo namo. Prieš tai vyko didžiulė švarinimosi akcija, kurios metu žmonės iš įvairiausių socialinių sluoksnių šlavė gatves ir rinko šiukšles.

“Visos mano svajonės virto tikrove, – sakė 24 metų studentas Nuras Khersha (Nuras Cherša), kuris sekmadienio naktį dar nakvojo aikštėje. – Mubarakas pasitraukė. Baigsime švarintis, blizginti akmenis ir paliksime aikštę tokią švarią, kokia ji buvo”.

Šeštadienį naujoji karinė Egipto vadovybė pažadėjo sudaryti sąlygas demokratijai ir laikytis taikos sutarties su Izraeliu. Tai numalšino nuogąstavimus Jungtinėse Valstijose ir Izraelyje.

Tuo tarpu prie Sueco kanalo esančiame Ismailijos mieste šimtai policijos pajėgų narių šeštadienį surengė demonstraciją, kurios metu išreiškė solidarumą su sukilimu ir tvirtino, kad jiems prieš jų valią buvo įsakyta šaudyti į protestuotojus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Newtimes.ru pateikia kiek kitokį vaizdą iš Egipto.Gal ir iš tikro per anksti apsidžiaugta?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...