2011 Vasario 04

Konfliktas Egipte

Egipto prezidentas Mubarakas nori atsistatydinti, tačiau bijo galinčio kilti chaoso

veidas.lt

Egipto prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) ketvirtadienį, opozicijos nustatytos jo “išvykimo dienos” išvakarėse, sakė norintis atsistatydinti, tačiau bijantis, kad šalį apims chaosas.

82 metų veteranas šalies vadovui “įgriso būti prezidentu ir kad jis norėtų tuojau pat pasitraukti iš posto, tačiau jis sako negalintis to padaryti, nes bijo, kad šalis nugrims į chaosą”, televizijos ABC žurnalistė Christiane Amanpour (Kristian Amanpur) pranešė po interviu su H.Mubaraku Kaire.

H.Mubarakas kalbėjosi su žurnaliste, kai sostinėje antrą dieną iš eilės vyko kruvini susirėmimai tarp jo priešininkų ir šalininkų.

Tuo tarpu Egipto viceprezidentas Omaras Suleimanas paragino protestuotojus grįžti į namus ir pareiškė, kad jų reikalavimai atstatydinti prezidentą yra “chaoso kurstymas”.

Antradienio vakarą H.Mubarakas, kuris savo šaliai vadovavo tris dešimtmečius, paskelbė ateinantį rugsėjį nebekandidatuosiantis šeštai kadencijai, tačiau pažadėjo likti poste iki šios kadencijos pabaigos, siekiant užtikrinti tvarkingą valdžios perdavimą.

“Man nerūpi, ką apie mane kalba žmonės. Dabar man rūpi mano šalis, man rūpi Egiptas, – prezidentas sakė ketvirtadienį. – Buvau labai nelaimingas dėl praeitos dienos. Nenoriu matyti, kaip egiptiečiai kovoja tarpusavyje”.

Komentuodama interviu su Egipto vadovu, Ch.Amanpour nurodė: “Jis man nurodė esantis susirūpinęs dėl smurto, kurį matėme Tahriro aikštėje kelias pastarąsias dienas, tačiau jo vyriausybė nesanti už tai atsakinga.”

“Jis kaltino (dėl smurto) Musulmonų broliją, kuri Egipte yra uždrausta politinė partija”, – pridūrė žurnalistė.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) paragino nedelsiant pradėti valdžios perdavimo procesą, kai H.Mubarakas antradienio vakarą paskelbė nebesiekiantis būti perrinktas ateinantį rugsėjį.

Tačiau Egipto URM atmetė B.Obamos ir panašius kitų pasaulio lyderių raginimus, pareiškusi, kad jie “siekia sukurstyti padėtį (šalies) viduje”.

Anksčiau ketvirtadienį, viceprezidentas O.Suleimanas, kreipėsi į protestuotojus, susirinkusius Kairo centrinėje Tahriro aikštėje: “Nutraukite savo sėdimąjį streiką. Į jūsų reikalavimus buvo atsakyta.”

Vykstant šiems politiniams manevrams, vyriausybę palaikančios jėgos ir opozicijos šalininkai grūmėsi dėl kontrolės aikštėje, kuri buvo pagrindinis nuo sausio 25 dienos vykusių protestų židinys.

Sveikatos apsaugos ministerija, kad per pastaruosius susirėmimus žuvo aštuoni žmonės, o dar bent 836 nukentėjo.

Pagal Jungtinių Tautų vertinimus, nuo neramumų Egipte pradžios iš viso žuvo apie 300 žmonių, o apie 4 tūkst. buvo sužeisti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...