Kinijoje statomas Tiandzino ekologinis miestas taps pilotiniu šalies projektu kuriant naujas žaliąsias gyvenvietes. „Surbanos“ miestų planavimo grupės (Surbana Urban Planning Group) projektuotame mieste turėtų įsikurti apie 350 tūkst. gyventojų. Tikimasi, kad 30 kvadratinių kilometrų ploto ekopolis pradės funkcionuoti jau 2020 metais ir pasauliui demonstruos naujausias energijos taupymo technologijas.
Tiandzino ekologinio miesto kūrėjų tikslas buvo sukurti unikalią gyvenvietę, kuri nekartotų naujai statomų miestų bruožų, būdingų šalims su augančia ekonomika. Tikimasi, kad Tiandzine nestigs žmogiškojo elemento, vietos atpažinimo ir tapatinimosi su ja galimybių. Be to, žadama, kad miestas žaliasis bus ne vien savo technologijomis – gyventojai ir svečiai turės galimybę prisijaukinti erdvę, ji nebus futuristiškai šalta. Todėl, be fizinio erdvių planavimo, didelis dėmesys buvo skiriamas psichologiniams santykiams bei vizualinėms užuominoms.
Įgyvendindami išskirtinio dizaino idėją autoriai pasirinko ekosistemos komponentų temas. Kiekviena penkių planuojamų miesto zonų išryškina skirtingą komponentą – su išplėtotais alegoriniais atributais ir pragmatiniu naudojimu.
Ekologinio miesto širdyje suprojektuotas konferencijų ir parodų centras – Gyvenvaizdis (Lifescape). Projekto autoriai pasitelkę poeziją šią miesto erdvę lygina su dygstančia sėkla. Centras įsikūręs saloje, kurią juosia istorinis Dzi kanalas ir vienas jo intakas. Ši miesto dalis bus įkomponuota tarp nedidelių kalvų, apsupta žalumos. Mažaaukštė architektūra sukuria ryškų kontrastą su gretimoje zonoje suprojektuotais tankiai sukaišiotais daugiaaukščiais.