Lietuvoje daugėja muzikantų, kurie stengiasi patraukti kitokia muzika ir kitokiu įvaizdžiu. Tarkime, merginų duetas “Elle G” išsiskiria vintažiniu stiliumi, retro muzika ir dainavimu ne pagal taisykles. Ir jau sugebėjo suburti gana gausų gerbėjų būrį.
Vaiskios raudonos lūpos, iš mamų ir močiučių spintų pasiskolintos romantiškos suknelės ir koketiški trečiojo–aštuntojo praėjusio amžiaus dešimtmečio dainų tekstai, žaismingai įsipinantys į lietuvio ausiai neįprastos ukulelės melodiją – tokie žodžiai gana taikliai apibūdina merginų duetą „Elle G“. Elena Augustinaitė (Elle), save vadinanti dueto ukulele, vokalu ir šypsena, bei Giedrė Nalivaikaitė (G), dueto vokalas, “kazoo”, melodika, barškučiai ir akys, sutiko atsakyti į “Veido” klausimus ir pasidalyti savo įžvalgomis, ko šiandien reikia jaunoms grupėms, siekiančioms surasti savo klausytoją.
VEIDAS: Ar šiais laikais pradedantiems muzikantams Lietuvoje sunku prasimušti ir būti pastebėtiems? Kaip jums pavyko tą padaryti?
Elle: Sunku pasakyti, nes sąmoningai niekur nesimušėme – mūsų kūrybinis kelias klostosi gana lengvai. Vis dėlto, manau, kai nuoširdžiai ką nors darai, viskas įsisuka natūraliai.
G: Būti pastebėtiems nėra sunku. Svarbu tiksliai žinoti, ko nori, ir turėti idėją. Jei taip nėra, gal ir nereikia tikėtis sėkmės. Už muzikos turi slypėti dar kažkas – idėja ar emocija.
Elle: Mes pataikėme ir į laiką, ir į nišą. Pasisekė jau vien dėl to, kad į madą grįžo vintažinis įvaizdis. Su muzika irgi – anksčiau Lietuvoje buvo stipri fanko muzikos banga, bet dabar ji nurimusi.
G: O mes labai gerai suskambame tyloje.
Elle: Nors tikrai taip negalvojame: gali būti naudinga – darykime šitaip. Būtų juokinga, jei muzikantai sakytų: dabar grosime šį stilių, nes jis populiarus, o bangai atslūgus imsimės ko nors kita.
G: Tiesą sakant, apskritai mes mažai prie ko nors taikomės.
Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.