2011 Birželio 11

Emigrantai plečia ir Lietuvos konsulatus

veidas.lt

"Veido" archyvas

Nuolat didėjančios Lietuvos emigrantų bendruomenės reikalauja vis daugiau diplomatinių mūsų šalies atstovybių paslaugų, todėl, nepaisant vis dar galiojančio taupymo režimo, Užsienio reikalų ministerija (URM) didina darbuotojų skaičių kai kuriuose darbu itin apkrautuose Lietuvos ambasadų konsuliniuose padaliniuose.

Pasak URM atstovo Mindaugo Lašo, 2009 m. dėl taupymo priemonių konsulinių pareigūnų skaičius Lietuvos ambasadose ir konsulatuose buvo sumažintas 23 darbuotojais. Tačiau po šią vasarą įvyksiančios kasmetinės diplomatų rotacijos konsulinių darbuotojų skaičius atstovybėse padidės 10 žmonių.

Dėl augančio aptarnaujamų Lietuvos piliečių skaičiaus papildomi darbuotojai šiemet yra siunčiami į ambasadas Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Vokietijoje ir į Konsulatą Ispanijos mieste Valensijoje. Dėl padidėjusių vizų išdavimo užsienio šalių piliečiams srautų stiprinamos konsulinių padalinių pajėgos Kazachstane, Moldovoje ir Kaliningrade.

URM duomenimis, į Lietuvos diplomatus užsienyje gyvenantys tautiečiai dažniausiai kreipiasi norėdami oficialiai deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos. Antroji priežastis – būtinybė pasikeisti pasą; toliau rikiuojasi prievolė pranešti apie santuoką ar ištuoką ir vaikų gimimą; gauti Lietuvos pilietybę savo vaikams; surašyti įgaliojimą arba gauti notarišką parašo arba dokumento kopijos patvirtinimą; gauti asmens grįžimo pažymėjimą vietoje prarasto kelionės dokumento; gauti pažymą apie šeimos padėtį, kuri reikalinga santuokai užsienyje; gauti pažymą vietoj prarasto vairuotojo pažymėjimo arba transporto priemonės registracijos pažymėjimo.

Tautiečių aptarnavimas – daug kruopštumo reikalaujantis ir nelabai įdomus diplomatinis darbas, net nežadantis tokių gėrybių, apie kokias tauta sužinojo 2003 m. kilus vadinamajam konsulų skandalui, kai į viešumą iškilo faktai apie nelegalų vizų verslą Lietuvos ambasadose sukusius diplomatus. Tačiau ir darbas su tautiečiais kartais baigiasi nuobaudomis – tokių prieš dešimtmetį sulaukė tuomet konsulinį darbą Ispanijos sostinėje Madride dirbantys diplomatai, dėl kurių aplaidumo į laisvę buvo paleistas Lietuvos teisėsaugininkų ilgai ieškotas ir ispanų kolegų sulaikytas nusikaltėlis Audrius Lazauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...