Daugiau nei trys ketvirtadaliai apklaustų Lietuvos gyventojų įsitikinę, kad iš Europos Sąjungos kaip parama gaunami milijardai Lietuvai padeda vytis išsivysčiusias ES šalis.
Pažangos nepastebi tik 22,4 proc. respondentų. Tai paaiškėjo iš savaitraščio “Veidas” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos.
Tačiau pasidomėjus, ar Europos Sąjungos finansinė parama Lietuvoje skiriama tam, kam jos labiausiai reikia ir kas duos didžiausios naudos šaliai, apklausiamųjų vertinimai nebebuvo tokie pozityvūs: “taip” atsakė mažiau nei penktadalis respondentų, “ne” – daugiau nei penktadalis, o daugiau nei pusė mano, kad taip teigti galima tik iš dalies.
Jūsų nuomone, ar Europos Sąjungos finansinė parama Lietuvoje skiriama tam, kam jos labiausiai reikia ir kas duos didžiausios naudos šaliai? (proc.)
Iš dalies 57,6
Ne 22,8
Taip 19,2
Nežinau 0,4
Jūsų vertinimu, ar gaudama ES paramą Lietuva vejasi išsivysčiusias ES šalis, ar vis labiau atsilieka? (proc.)
Vejasi 77,4
Stovi vietoje 22,4
Vis labiau atsilieka 0,2
Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. spalio 24–26 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.
Įstojimas į ES mano manymu tik sustabdė natūralų krašto ūkio vystymąsi, panašiai kaip buvo TSRS laikais, kada visas ūkis, jo proporcijos buvo pajungtos imperijos, bet ne savo reikmėms. Nueikime į maisto, ūkinių prekių parduotuves, beveik viskas ten ne mūsų gamybos, daugiausiai – iš Lenkijos. Čia, deja, blogo žodžio nusipelno mūsų prekybininkai, ypač – didieji: jie mieliau ima importines prekes. Liberalizmas, tiksliau patriotizmo stoka, neša grėsmę visai tautai, mes jau net nesusimąstome, kas yra ir kam reikalinga valstybė, kokia jos paskirtis. Žiniasklaida tai juk irgi nebe mūsų ir “dirba” nebe mums …