Liepos 1 d. darbą pradeda naujai išrinktas Europos Parlamentas (EP), tačiau, praėjus mėnesiui nuo rinkimų, galutinė rikiuotė vis dar nėra aiški. Nepaisant didžiausio vietų skaičiaus praradimo, didžiausią frakciją išlaikė centro dešinės Europos liaudies partija, o euroskeptinės ar radikalios kairiosios bei dešiniosios jėgos neišpildė prieš rinkimus su baime skelbtų prognozių, nors ir padidino vietų skaičių EP.
Dar daugiau, derybų dėl frakcijų metu išryškėjo, kad ne visos euroskeptinės partijos randa pakankamai bendrų taškų, kad suformuotų vieningą grupę: pavyzdžiui, „už borto“ buvo paliktos atvirą neofašistinę retoriką bei simboliką naudojančios Vengrijos „Jobbik“, Graikijos „Auksinės aušros“ ir Vokietijos NPD partijos. Tad kraštutinės jėgos greičiausiai išsiskirstys tarp dviejų frakcijų ir, jeigu prancūzų „Nacionalinio fronto“ lyderei Marine Le Pen nepavyks suformuoti naujos frakcijos, mišrios grupės.
Lietuvoje daugiausia vietų – tris – gavo liberalų ir demokratų frakcija, o pirmą kartą, Broniui Ropei galutinai apsisprendus, savo atstovą turės žalieji. Vieną vietą prarado socialistai ir net dvi – centro dešinės ELP grupė. T.y. į Briuselį vyks liberalsąjūdiečiai
Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga, socialdemokratai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, konservatoriai Gabrielius Landsbergis ir
Algirdas Saudargas, tvarkiečiai Valentinas Mazuronis ir Rolandas Paksas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis ir darbietis Viktoras Uspaskichas.
Europos Parlamento rinkimų rezultatai
Frakcija
2014 m. 2009 m.
Europos liaudies partija (krikščionių demokratų) 221 274
Socialistų ir demokratų pažangusis aljansas 191 196
Europos konservatoriai ir reformistai 68 57
Liberalų ir demokratų aljansas už Europą 67 83
Europos vieningųjų kairiųjų jungtinė frakcija/Šiaurės šalių žalieji kairieji 52 35
Žaliųjų frakcija/Europos laisvasis aljansas 50 57
„Laisvės ir demokratijos Europa“ 48 31
Mišri grupė 43 33
***
Anksčiau EP nebuvusių partijų atstovai 11