Egzotiškas atostogų rojus, kuriame pabėgęs nuo kasdienybės pasimėgausi unikalia gamta, pašėlusiais nuotykiais ir ramybės akimirkomis romantiškuose paplūdimiuose. Sveiki atvykę į Filipinus.
Iš lėktuvo skrydžio Filipinai atrodo tarsi tūkstančių smaragdo žalumo salų vėrinys, išskleistas aksominio mėlio jūroje. Kiekviena iš 7107 salų vilioja žmogaus nepaliesta gamta, kalnais, keisčiausių formų uolomis ar prisnūdusių ugnikalnių krateriais, povandeniniais koralų sodais ir egzotiškais kultūriniais miestų kontrastais, kai pasukęs už kampo akimirkai pasijunti atsidūręs ne Azijos, o Ispanijos istorinio miesto ar Amerikos didmiesčio gatvėje.
Filipinų salose tiek visko įdomaus, kad, rodos, per daug nemąstydamas besk pirštu ir keliauk ilsėtis į atsitiktinai pasirinktą atostogų rojaus kampelį, o jau nuvykęs į vietą atsirinksi, ko labiau trokšta širdis: tinginiauti, nardyti ar keliauti po džiungles.
Tačiau toks atsainumas būtų pati didžiausia turisto klaida. Pasak 26-erių metų keliautojos Vaidos Savickaitės, Filipinuose reikia labai atidžiai planuoti laiką ir skaičiuoti atstumus, mat kelionės iš vieno miesto iki kito ar iš vienos salos į kitą užtrunka gerokai ilgiau, nei galima įsivaizduoti.
Todėl keliautojams prieš braižant kelionių maršrutą ir sudarinėjant lankytinų vietų sąrašą verta pasiskaityti anksčiau keliavusių turistų pasakojimus apie Filipinų transportą. Ir nusiteikti, kad Filipinuose nuvažiuoti iš taško A į tašką B reikia dvigubai ar trigubai daugiau laiko, nei įprasta Europoje, pavyzdžiui, 60 km nuvažiuojama per dvi valandas, 100 km – per keturias penkias ir panašiai. Verta paminėti, kad net sostinėje Maniloje nėra centrinės autobusų stoties (kiekviena autobusų kompanija turi savo išvykimo punktus), o ką jau kalbėti apie tikslius transporto grafikus. Svarbu žinoti, kad taupant laiką geriau vengti viešojo transporto ir rinktis turistinius autobusus, – taip keliautojas, sumokėjęs vienu kitu litu daugiau, kelią sutrumpins viena ar keliomis valandomis.
Paprastai tarp salų patogiausia keliauti keltais, tačiau vietinių kelionių agentūrų ar informacinių centrų darbuotojų patikinimais apie kelionės trukmę labai pasikliauti neverta – paprastai keltai keliauja ilgiau, nei teigiama. Atrodytų, skristi lėktuvu – greičiau ir patogiau, bet nevertėtų pamiršti, jog Filipinų avialinijos tokios nesaugios, kad Europa net atsisakė įsileisti jų lėktuvus į savo oro uostus. Todėl nieko keista, kad net solidūs vyrai prieš skrydį žegnojasi ir sukalba ne vieną maldą.
Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 212014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-21-2014-m
Turbūt vienas gražiausių pasaulio kampelių yra Filipinai. Norėčiau ten dar ne kartą sugrįžti. Tai taip skiriasi nuo Europos ir tas kontrastas padaro didžiausią įspūdį. Siūlau kelionių į Filipinus pasižvalgyti čia http://www.lehko.lt/salys/kelione_i_filipinus/pazintines_keliones_i_filipinus/