Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo taupyti lėšas išjungdama fiksuoto ryšio telefonus darbuotojų kabinetuose, tačiau tarnybos vadovybė aiškina, kad darbų kokybei tai įtakos neturės.
Didžiausios permainos įvyko FNTT Kauno apygardos valdyboje, kuriai priskirtas ir Marijampolės skyrius. Jame iš šešių fiksuoto telefono ryšio linijų beliko trys. Kaune 25 asmenys šiuo metu priversti naudotis trimis telefonais, nors anksčiau jų buvo aštuoni, rašo dienraštis “Lietuvos žinios”.
“Kaip dirbti, jei norėdamas paskambinti kaskart turėsiu bėgti į kolegos kabinetą ir naudotis jo stalu, kad užsirašyčiau svarbią informaciją? Ta pati istorija kartosis ir tada, kai man kas nors skambins. Vieni kitiems trukdysime ir lipsime ant galvų”, – dienraščiui sakė neįvardytas FNTT darbuotojas.
Su LŽ kalbėję kiti FNTT darbuotojai taip pat įsitikinę, kad atsisakius didžiosios dalies fiksuoto ryšio telefonų nebus sutaupyta lėšų, nes skambinti į kitas tyrimuose bendradarbiaujančias institucijas vis tiek reikės. Pašnekovų nuomone, pasisiūlydami taip taupyti, Kauno apygardos valdybos vadovai veikiausiai norėjo įtikti FNTT direktoriui Vitalijui Gailiui.
“Aš nepriimu tokių sprendimų, tai FNTT vadovų sprendimas. Visi darbuotojai dirba ir procesai nestringa. Telefonų pakanka”, – sakė FNTT Kauno apygardos valdybos viršininkas Alvydas Packevičius.
FNTT direktorius Vitalijus Gailius patvirtino, kad nurodymas taupyti lėšas buvo duotas iš centrinės šios tarnybos būstinės, bet pačią iniciatyvą išjungti telefonus kai kuriuose kabinetuose parodė Kauno apygardos valdybos vadovai. Tačiau, jo nuomone, toks taupymo būdas pasiteisins.
“Pratiname darbuotojus naudotis šiuolaikinėmis ryšio priemonėmis. Yra Vidaus reikalų ministerijos vidinės sistemos, jos būtiniausios daugeliui darbuotojų. Atmetame viską, kas nereikalinga, šiuo atveju – dalį laidinių telefonų”, – teigė V. Gailius.