2010 Balandžio 26

VSD

G. Grina: specialiajai tarnybai reikia struktūrinių pertvarkų

veidas.lt

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Gediminas Grina mano, kad šiai specialiajai tarnybai reikia struktūrinių pertvarkų ir pabrėžia, jog su informacijos nutekėjimu reikėtų kovoti griežtai reglamentuojant jos judėjimą.

“Dabar negaliu konkrečiai pasakyti, bet tokių pertvarkymų, manau, kad reikėtų”, – interviu Lietuvos televizijai sakė G.Grina.

Jis pažymėjo, kad informacijos nutekėjimas “yra visose panašaus pobūdžio institucijose sutinkama problema”.

“(…) ji sprendžiama griežtu informacijos judėjimo struktūroje reglamentavimu. Turi būti aišku, kokia informacija iš kokių žmonių ir iš kokių struktūrų juda. Tada galima daryti tyrimus ir iš kur informacija galėjo nutekėti”, – kalbėjo prieš dvi savaites prisiekęs naujasis saugumo vadovas.

Kalbėdamas apie savo komandą, G.Grina teigė planuojantis “atsivesti keletą žmonių, kurie tiesiog tam tikra veikla užsiims”.

“Tam tikra veikla tai yra tam tikros funkcinės vizijos departamento, kur reikia stipresnės priežiūros planavimo prasme departamento veiklos organizavimo prasme, kontrolės, ataskaitos prasme. Tai tiesiog ne specialybine prasme, kiek organizacine prasme”, – sakė G.Grina.

Praėjusią savaitę G.Grinos pavaduotoja buvo paskirta Akvilė Giniotienė – karininkė, anksčiau, kaip ir G.Grina, dirbusi karinės žvalgybos funkcijas vykdančiame Krašto apsaugos ministerijos Antrajame operatyvinių tarnybų departamente.

Saugumo vadovas, kalbėdamas apie 12 analitinių pažymų pateikimą parlamentui, sakė, jog šį klausimą bus galima spręsti Seimui priėmus teisės aktus, pagal kuriuos parlamentarams galėtų būti pateikiama operatyvinė informacija.

G.Grina pažymėjo, kad dabartinis VSD pastatas sostinės Vytenio gatvėje neatitinka reikalavimų

“Taip, jau man irgi toks vaizdas susidaro, tiesą pasakius nesidomėjau tuo, bet iš išorės tai matosi”, – sakė VSD direktorius.

Jis taip pat minėjo susipažinsiantis su medžiaga, “kiek lėšų buvo išleista, kas buvo daroma” vykdant šimtus milijonų litų kainuojančias ir užtrukusias naujo VSD pastato statybas Vilniuje.

“Turėjo būti skelbiami konkursai – gal jų nebuvo, gal jie buvo – kiek pinigų buvo išleista, kiek planuota, kada suplanuota. Vėlgi, sakyčiau, tokie finansinės drausmės klausimai. Dėl kainos aš negalėčiau nieko pasakyti. Tik viena, ką galėčiau pasakyti, – tokios institucijos kainuoja brangiai. Tai nėra butas ar namas, kurį mes standartiškai statome. Tai yra specialios paskirties institucija. Ir tokios institucijos kainuoja brangiai”, – aiškino G.Grina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...