Sunku suvokti, kodėl prisiglaudus prie šimtamečio ąžuolo užlieja energijos banga, o nusiprausęs rasa pasijunti tarsi iš naujo gimęs. Tačiau tokį poveikį patiria ne vienas. Vadinasi, verta išnaudoti gamtos galią sveikatai stiprinti!
Medžio draugija – rami ir gera
"Veido" archyvas
Nuo pačių seniausių laikų žmonės garbino medžius ir tikėjo jų teikiama energija. Dabar net mokslininkai pripažįsta, kad apsikabinus medį galima atgauti jėgas, nusiraminti ir atsipalaiduoti.
Kaip bendrauti su medžiu. Švelniai priglauskite ištiestus delnus prie medžio kamieno. Jei medžio energija jums tinka, po kelių minučių pajusite šilumą ir lengvą smilkčiojimą pirštų galiukuose. Tada prisiglauskite prie medžio nugara, užsimerkite, ritmiškai kvėpuokite ir pajusite, kaip energija teka rankomis ir kojomis. Taip bendrauti su medžiu rekomenduojama 5–7 minutes.
Medžių poveikis
- Ąžuolas – jo poveikis stipriausias. Jis suteikia stiprybės, padeda išsivaduoti nuo neigiamų emocijų. Ąžuolą apsikabinkite, kai negalite apsispręsti ar dėl ko nors dvejojate. Šis medis padeda aiškiai mąstyti.
- Akacija – pagal energijos stiprumą antra po ąžuolo. Nors ji nepasižymi nei galingumu, nei plačia lapija, nuostabiai kvepiantys žiedai užburia. O liečiant akacijos kamieną gerėja nuotaika, atsiranda jėgų antplūdis.
- Klevas padeda atsipalaiduoti, ramina nervus, mažina įtampą. Jis ypač tinka dirbantiems įtemptą darbą, nuolat skubantiems žmonėms.
- Pušis nuo seno garsėja bioenerginiu lauku. Deja, jos poveikis tinka ne kiekvienam. Po pušynus rekomenduojama vaikščioti sergantiesiems kvėpavimo takų ir plaučių ligomis, o turintiesiems širdies ligų pušies energija netinka, nes yra sunki, todėl gali sutrikti širdies ritmas.
- Beržas – ypatingas medis, jis savo energija dalijasi ne su kiekvienu, tik neaišku, kodėl. Tačiau jeigu beržas jus pamils, prie jo greitai nusiraminsite, jis suteiks daug energijos.
- Ne visi medžiai draugiški. Kai kurie žmogaus savijautą veikia neigiamai. Nesėdėkite ilgai šalia drebulės, alksnio, guobos ar po tuopa. Šie medžiai tarsi vampyrai ištraukia energiją. Niūrios mintys gali apnikti ir pastovėjus prie ievos ar eglės. Tačiau susinervinus užtenka pora minučių tarp delnų palaikyti kankorėžį – ir įtampa atlėgsta.
Stebuklingas rasos lašelis
Mūsų promočiutės nevartojo jokių kremų, bet galėjo pasigirti skaisčia ir lygia oda. O paslaptis paprasta – jos mokėjo naudotis gamtos dovanomis! Anksčiau moterys kiekvieną rytą dar saulei nepatekėjus veidą nusiprausdavo rasa. Jūs taip pat bent kartais galite išmėginti šią procedūrą. Nuo vešlesnių žolynų nupurtykite rasos lašelius į rieškutes ir jais nusiprauskite veidą, rankas.
- Kodėl naudinga praustis rasa. Ryto rasa atjaunina, lygina, skaistina odą. Išbandžiusieji šią procedūrą tvirtina, kad nusiprausę rasa jautėsi tarsi naujai atgimę – užplūsta energijos banga, dar kelias dienas po to lydi pakili nuotaika.
- Braidžioti po rasą taip pat sveika. Ir labai smagu. Išsispirkite iš batų ir anksti ryte arba vėlai vakare pavaikščiokite po pievą basomis – siela iškart prisipildys džiugesio. Vaikščiojimas basomis – nepakeičiama grūdinimo priemonė, nes pade yra net 36 refleksogeninės zonos, susijusios su įvairiais organais. Taip pramogaudami sustiprinsite imunitetą, suaktyvės odos receptorių veikla.
Tokia procedūra labai naudinga, kai vargina išsiplėtusios venos, prakaituoja kojos.
Vakare pabraidžiojus po rasą lengviau užmigti.
Tačiau sergant šlapimo pūslės ligomis, šlapimtakių infekcija, hipertonija, trombozėmis šitaip stiprinti imuniteto geriau nemėginkite, nes liga tik paūmės. Sveikiems žmonėms ilgai bėgioti basomis po pievą taip pat nereikėtų. Kai šalta rasa tampa nemaloni, kojas reikia sausai nušluostyti ir apsiauti kojinėmis.
Trumpam – į saulės vonią
Pagaliau galime pasimėgauti saulės spinduliais ir šiluma. Nepraleiskite šios progos, bet ir nepraraskite saiko, nes nedidelės saulės spindulių dozės labai reikalingos mūsų organizmui, o per ilgai kaitinantis saulutė gali pakenkti.
- Pasimaudykite saulės spinduliuose. Saulė pirmiausia pakelia nuotaiką. Ne veltui šiltų kraštų gyventojai nuolat šypsosi ir šoka gatvėse. Taip pat saulės spinduliai stiprina imuninę sistemą, gerina kraujotaką, skatina ląsteles gaminti vitaminą D, kuris labai reikalingas dantims ir kaulams. Iš jokių maisto produktų organizmas nepasiima tiek šio vitamino, kiek jo padovanoja saulutė.
- Saulutė gali būti ir pavojinga. Kad gautume visas saulės teikiamas dovanas, nebūtina kelias valandas kepti saulėkaitoje. Vitamino D dienos dozei gauti užteks vos pusvalandžio, o nuotaika gerėja ir sėdint pavėsyje. Atminkite – ilgai trunkančios saulės vonios nualina imuninę sistemą, karšti spinduliai gali nudeginti odą (ypač vidurdienį), kyla didžiausia odos vėžio grėsmė.
Sveikatos – prie jūros
Pliuškentis jūros bangose – labai smagu ir sveika. Deja, kol įšils Baltijos jūra, teks dar šiek tiek palaukti. Tačiau vykti į pajūrį sustiprinti sveikatos galima ir dabar, nes kai mažiau žmonių ir ne taip karšta, nuo jūsų valios priklauso pajūrio teikiami malonumai!
- Gaivaus oro gurkšnis. Prie jūros visai kitoks oras – neužterštas automobilių išmetamosiomis dujomis, kitais teršalais, sunkiaisiais metalais. Taip pat čia mažiau žiedadulkių ir kitų alergenų. Pajūrio oras labai gerai veikia kvėpavimo takų gleivines, nes jodo jonai ir druskų garai valo ir suminkština kvėpavimo takus. Štai kodėl prie jūros taip lengva kvėpuoti. Be to, gana drėgnas ir labai švarus pajūrio oras gerai veikia visą organizmą, stiprina imunitetą. Tai ypač puiki profilaktinė priemonė nuo dažnų slogų, tonzilito, bronchito, alerginių ligų.
- Pajūrio oro naudą pajunta ir oda. Nereikia net maudytis, užtenka pasivaikščioti pajūriu – oda tampa švaresnė, atsiveria poros, ir tuomet odos receptoriai prisotinami organinių medžiagų, mineralinių druskų.
- Pasivaikščiojimas pakrante – vietoj pėdų masažo. Pakrante vaikščioti naudingiausia basomis, o apsiavus batais verta pavaikščioti sparčiu žingsniu. Žingsniuoti per drėgną smėlį nelengva, todėl fizinį krūvį patiria beveik visos raumenų grupės.
- Meditacija žvelgiant į bangų mūšą. Jei jūra smarkiau banguoja, pamedituokite. Žiūrėkite į bangas ir mintimis išmeskite į jūrą viską, kas jums trukdo. Įsivaizduokite, kaip nuplaukia ir ištirpsta visos nemalonios emocijos.
Klausykite paukštelių ir svaiginkitės aromatu
Išėjusi į mišką pasivaikščioti ar prisėdusi parke ant suoliuko įsiklausykite. Nustebsite, kokių garsų galima išgirsti! Taip pat nepraeikite pro ryškiaspalvį gėlės žiedą. Tai smulkmenos, bet jos labai maloniai nuteikia, padeda atsipalaiduoti, užmiršti problemas – tai net įrodyta moksliškai.
- Paukščių čiulbėjimas ramina ir gydo. Atlikę tyrimus mokslininkai paskelbė, kad paukštelių giesmės ne tik malonios ausiai, bet ir padeda sergant kai kuriomis ligomis. Pavargus labai naudinga pasiklausyti lakštingalos, nes ji skleidžia garsus, kurie žvalina, šalina depresiją ir nuovargį, taip pat suteikia jėgų. Kanarėlių, strazdų, kikilių giesmės mažina širdies plakimą ir aritmiją. Ornitologų nuomone, juodojo strazdo čiulbėjimas palengvina hipertonikų būklę.
Kad pajustumėte poveikį, išskirkite kurio nors vieno paukščiuko čiulbėjimą ir susikoncentruokite į jo giesmę. Taip susidaro tam tikras ryšio kanalas tarp paukščio ir žmogaus – juo eina garsų sukeliami virpesiai
- Užuoskite laisvės kvapą. Stabtelėkite akimirką skubėdami į darbą ir pasimėgaukite žydinčios ievos aromatu. Ir mieste galima pamatyti, kaip sninga vyšnių žiedais. Jau skleidžiasi alyvos. Nepražiopsokite to momento, kai galima rasti laimingą penkialapį žiedelį. Kai pražys kaštonai, būtinai sustokite po aukštyn žiedus keliančiu plačialapiu medžiu ir leiskite širdžiai prisipildyti pačių švelniausių jausmų. O viena atokvėpio minutė prie žydinčio gėlių krūmo ir jų kvapas gali užgožti miesto šurmulį ir nesibaigiančius darbo rūpesčius. Pabandykite įsižiūrėti į patį mažiausią gėlės žiedelį – tai nepakartojamas grožis. Gėlės kvepia laisve… Geriant jų kvapą nelieka minčių. Tik svajonės, į kurias pasinerti taip malonu ir gera!
Romantiškas liepsnos plazdenimas. Židinys, laužas ar deganti žvakutė visada nuteikia romantiškai, nuramina, padeda atsipalaiduoti, tarsi išvalo negeras emocijas. Be to, 1–2 minutes žiūrint į ugnį stiprinamas regėjimas, pailsi akys.
Daugiau šia tema:
Atsiprašau, bet kokius čia kliedesius pradėjo rašyti “Veidas”?..