2011 Lapkričio 25

Geidžiamiausi bus darbdaviai, kurie suteiks darbuotojams ilgalaikę finansinę apsaugą

veidas.lt

Stabilios ir pelningos veiklos siekiančios verslo įmonės vis dažniau renkasi darbuotojų gyvybės draudimą kaip papildomą motyvavimo priemonę.

Darbuotojų gyvybės draudimas aktualus dėl šalyje mažėjančio nedarbo, nes verslo įmonės siekia išlaikyti profesionaliausius savo specialistus bei motyvuoti juos karjeros aukštumų siekti Lietuvoje, o ne užsienyje.

„Sunkmečiu verslas buvo priverstas galvoti, kaip išgyventi ir mažinti išlaidas, tačiau rinkoje stebime naujas tendencijas: šiemet per 10 mėnesių bendrovėje „Aviva Lietuva“ įmonės apdraudė 40 proc. daugiau darbuotojų nei pernai per tą patį laiką. Nors pasaulio ekonomika permaininga, nerami, Lietuvos verslo pasaulyje jaučiamas pagyvėjimas. Panašus atgijimas rinkoje buvo 2006 – 2008 m.,“ – sako gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė ir valdybos pirmininkė Asta Grabinskė.

Gyvybės draudimą darbuotojams įsigyja ne tik stambios, tarptautinės kompanijos, bet ir vidutinės, smulkios lietuviško kapitalo įmonės, teikiančios medicinos, transporto, miškininkystės, augalininkystės, gamybos, prekybos, buhalterinės apskaitos ir kt. paslaugas. Populiarios papildomos apsaugos: stacionarinio gydymo draudimas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, kritinių ligų ir draudimas darbingumo praradimo, mirties dėl nelaimingo atsitikimo atvejais.

Atnaujino gyvybės draudimo pasiūlymą verslui

Atnaujintasis „Aviva Lietuva“ gyvybės draudimo pasiūlymas verslui apima tiek draudimą, tiek kapitalo kaupimą. Kiekvienam darbuotojui sudaroma individuali sutartis, pagal jo poreikius pritaikomos sutarties sąlygos. Nežiūrint to, rizikos vertinimas ir sutarčių sudarymo tvarka gerokai supaprastinta. Plati gyvybės draudimo apsauga apima išmokas mirties atveju, invalidumą ir traumas dėl nelaimingo atsitikimo bei visišką darbingumo praradimą. Nuo šiol prie gyvybės draudimo sutarties, kurią įsigyja įmonė, galima prijungti ir sveikatos bei kritinių ligų draudimą.

Draudimo išmoką, netekus darbuotojo, jam susirgus, patekus į nelaimingą atsitikimą arba darbuotojo mirties atveju, darbdavys gali skirti darbuotojo šeimos paramai arba tam, kad padengtų prastovų įmonėje nuostolius.

Valstybė skatina ilgalaikį kaupimą, taikydama palankias mokesčių sąlygas draudimo įmokoms. Įmonei mokant gyvybės draudimo įmokas darbuotojo naudai, neviršijančias 25 proc. darbuotojui apskaičiuotų su darbo santykiais susijusių pajamų, nereikia mokėti valstybinio socialinio draudimo, privalomojo sveikatos draudimo įmokų, gyventojų pajamų mokesčio, o sumokėtos įmokos pripažįstamos leidžiamais atskaitymais. Draudimo išmokos, įvykus draudiminiam įvykiui yra neapmokestinamos, o darbuotojui atsiimant draudimo sąskaitoje sukauptą kapitalą po 10 metų, investicinis pelnas taip pat neapmokestinamas.

Saugo ir padeda taupyti

Įmonių darbuotojus ir jų šeimos narius gyvybės draudimas saugo visą gyvenimo trukmę. Darbuotojas turi garantuotą finansinę apsaugą – gyvybės draudimą, kuris galioja visą parą, visame pasaulyje. Apdraustojo mirties atveju bus išmokėta draudėjo pasirinkta ir sutartyje nurodyta suma.

Be to, gyvybės draudimas suteikia galimybę disciplinuotai kaupti kapitalą, užsitikrinti deramą pensiją. Darbuotojui įmonėje išdirbus tam tikrą laiką, darbdavys gali perduoti darbuotojui teises į draudimo sutartį ir sukauptas lėšas.

Gyvybės draudimas aktualus net ir jaunam kolektyvui, kuris apie ligas dar negalvoja, tačiau norėtų taupyti ir turėti jaunimui itin aktualią apsaugą nuo traumų ir nelaimingų atsitikimų. Savarankiškai ir drausmingai taupyti pačiam nėra lengva, tad darbdavio mokamos įmokos palengvina finansinę naštą, o draudimo teikiama apsauga tampa motyvuojančiu veiksniu.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...