Vaiko gyvenamoji vieta
“Ar gali vaiko gyvenamoji vieta būti nustatyta ne su tėvais, o, pvz., su seneliais? Taip mes norėtume užsitikrinti geresnį darželį… Ar užtenka močiutės sutikimo, ar turi sutikti ir jos sutuoktinis?” – klausia Irma.
Pagal LR civilinį kodeksą nepilnamečių asmenų nuolatine gyvenamąja vieta laikoma jų tėvų ar globėjų (rūpintojų) nuolatinė gyvenamoji vieta. Taigi jeigu jūsų vaikui nėra teismo skirta globa arba rūpyba, t.y. seneliai nėra paskirti jūsų vaiko globėjais ar rūpintojais, jūsų nepilnamečio vaiko gyvenamoji vieta bus tokia pat, kaip ir jūsų.
Jeigu jums priklauso nekilnojamasis turtas (pvz., butas, namas) – jūsų ir jūsų vaiko gyvenamoji vieta bus šio turto adresu. Tačiau niekas nedraudžia, esant galimybei ir kito nekilnojamojo turto savininko sutikimui, deklaruoti jūsų ir jūsų vaiko gyvenamąją vietą kitur (pvz., tėvų ar giminaičių, draugų namuose). Jeigu nemokamai gyvenate su vaiku tėvams arba giminaičiams priklausančiame bute, tačiau jie nesutinka, kad vaiko gyvenamoji vieta būtų tame pačiame bute deklaruojama, galite darželiui pateikti arba tokio buto visų bendrasavininkių (jeigu tai yra sutuoktinių turtas, tai jų abiejų) sutikimą leisti jums ir jūsų vaikui nuolat gyventi šiame bute, arba pateikti su savininkais sudarytą panaudos (neatlygintinio naudojimosi butu) sutartį. Darželiui teiksite pažymą apie vaiko deklaruotą gyvenamąją vietą. Jeigu nuomojatės būstą – darželiui teikiate nuomos sutartį.