Amžius, kurio sulaukus galima vartoti alkoholį, turėtų būti padidintas iki 24 metų, taip esą būtų užkirstas kelias alkoholizmui, skelbia mokslininkai.
Žmonės turėtų vengti alaus, vyno ir stipresnių gėrimų maždaug iki 25 metų, nes dažnai įvardijamos kaip „paaugliškos išgertuvės“ turi neigiamos įtakos intelekto koeficientui.
Dr. Aric Sigman, britų biologas ir Karališkosios medicinos visuomenės narys, kritikuoja britų tėvų europinį požiūrį į alkoholį. Pasak jo, „D. Britanijos viduriniosios klasės atstovų žavėjimasis prancūzų gėrimo įpročiais pakenkė mūsų vaikams“. Šiuo metu tėvai gali legaliai leisti 5 metų vaikams gerti alkoholį namuose, o paaugliai gali sėdėti baruose su savo draugais. Žmonės privalo turėti 18 metų, tik kai patys perka alkoholį.
Tačiau Dr. A. Sigman mano, kad toks požiūris palieka per daug vietos nesusipratimams ir manevrams. Mokslininko teigimu, privalo būti visuotinis bendras amžiaus cenzas. Idealiu variantu, jauni žmonės turėtų nevartoti alkoholio iki 24,5 metų, kai smegenys baigia formuotis.
„Viena didžiausių kliūčių tokios ribos įvedimui – suaugusiųjų požiūrių, lūkesčių, patirčių bei alkoholio pomėgio nesuderinamumas, – sakė mokslininkas. – Alkoholio vartojimas net ir vidutiniškais kiekiais yra itin pavojimas jauno žmogaus smegenims, kūnui ir genams. Efektai ir ilgalaikės pasėkmės pasireiškia ateinančius dešimtmečius po pirmojo gurkšnio”.
Dr. A. Sigman mitu vadina tėvų dažną požiūrį, kad esą kuo anksčiau vaikams duosi paragauti alkoholio, tuo lengviau juos apsaugosi nuo didelio girtuokliavimo ir alkoholizmo. „Nors ir būtų legalu, mes tikrai nerekomenduotume „lengvo narkotikų šniaukštimo“ tam, kad sukliudytume priklausomybei nuo kokaino ar „protingo rūkymo“ tam, kad vėliau neišsivystytų priklausomybė nuo nikotino“, – įsitikinęs mokslininkas.