2010 Rugpjūčio 31

KAM

Greitai bus pateiktas naujas Karo prievolės įstatymas

veidas.lt

Krašto apsaugos ministerija artimiausiu metu Vyriausybei pateiks projektą, kaip ateityje turėtų būti atliekama karo prievolės funkcija.

“Po kelių savaičių Vyriausybės svarstymui, derinimui pateiksime naują Karo prievolės įstatymą, kuriame išdėstysime savo požiūrį į įvairius būdus, kaip ateityje mūsų visuomenė bus rengiama krašto gynybai”, – antradienį spaudos konferencijoje sakė ministrė Rasa Juknevičienė.

Pasak jos, projekte bus įgyvendintos Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų programoje įrašytos nuostatos – rengti kelių savaičių trukmės visuotinius karinius apmokymus.

“Du būdai – savanoriškas arba privalomas bazinis karinis rengimas jauniems žmonėms. Vyrams plačiau, o moterims savanoriškumo principas bus įrašytas būti apmokytiems iki 50 dienų bazinių karinių dalykų”, – sakė konservatorė R.Juknevičienė.

Ministrės teigimu, svarstoma naują tvarką iš pradžių įgyvendinti vadovaujantis savanoriškumo principu, už atliktą tarnybą pasiūlant įvairių paskatinimų.

“Nežinau, kaip pavyks kalbėtis su kitomis ministerijomis, bet stojant į aukštąją mokyklą tam tikrų balų sistema galėtų būti įdiegta. Tam tikras finansavimas, jeigu leis galimybės, pirmais metais mokantis aukštojoje mokykloje”, – vardijo KAM vadovė.

Ji pakartojo, kad planų artimiausiu metu grįžti prie šauktinių kariuomenės nėra.

“Tačiau kaip ir dabar galiojančiose įstatymuose, taip ir ateityje tokia galimybė išliks. Jei situacija keistųsi, grėsmės didėtų, Seimas galėtų priimti sprendimą grįžti prie privalomosios karo tarnybos. Projekte numatoma 9 mėnesių”, – kalbėjo R.Juknevičienė.

2008 metų kovą Seimas priėmė rezoliuciją, kuria remiantis tuometinis krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas pasirašė įsakymą dėl šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sustabdymo. Konservatoriams ši rezoliucija sukėlė abejonių ir 2009-ųjų pavasarį buvo kreiptasi į Konstitucinį Teismą dėl jos atitikimo Konstitucijai.

Praėjusių metų rugsėjį Konstitucinis Teismas išaiškino, kad teisės aktai, kuriais atsisakoma šauktinių kariuomenės, neprieštarauja Konstitucijai, bet pareiškė, jog Seimas privalo nustatyti kitokias veiksmingas karo prievolininkų rengimo ginti valstybę priemones.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

  1. Aurimas Aurimas rašo:

    O tai negali įsteigti profesionalų kariuomenės ir ją apmokyti? Ko čia tuos šauktinius rinkti, nei jie ten nori į tą armiją, nei ką. Į armiją nori tie, kurie ir stoja į armiją baigę mokyklas. Ką? Jau turbūt per mažai žmonių surenka.

  2. Marta Marta rašo:

    Profesionali kariuomene labai brangiai kainuoja


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...