2014 Gegužės 20

Grynieji brangiai kainuos

veidas.lt


Vienas po kito bankai didina įkainius už grynųjų pinigų pervedimus. „Nordea“ bankas taip pat paskelbė, kad nuo birželio 2 d. už grynųjų pinigų įmokėjimą į kito kliento sąskaitą litais arba užsienio valiuta ims 0,2 proc. nuo sumos, bet ne mažiau kaip 8 Lt. Dabar ši paslauga kainuoja 4 Lt.
Šiuo metu jau beveik visi Lietuvoje veikiantys bankai ima 8 Lt mokestį už grynųjų pinigų įmokėjimą, pavyzdžiui, atsiskaitant už komunalines paslaugas. „Swedbank“ tokio dydžio įmokas pradėjo taikyti nuo praėjusių metų liepos mėnesio, DNB – nuo spalio, SEB ir „Citadele“ bankai – nuo gruodžio.
Taip bankai teigia norintys paskatinti klientus vietoj grynųjų pinigų operacijų pervedimus atlikti internetu. Tačiau didžioji kredito unijų dalis už vietinius pervedimus ir grynųjų pinigų operacijas netaiko jokio mokesčio arba tik simbolinį.
„Pastaruoju metu nuolatos girdime apie vis didėjančius bankų įkainius, tačiau vyksta mažai diskusijų, iš ko vartotojas gali pasirinkti. Retai kas žino ir kalba apie lietuviško kapitalo, kooperatiniais pagrindais Lietuvoje veikiančias kredito unijose, kuriose kasdieninės finansinės operacijos yra nemokamos arba apmokestinamos simboliniais (operacijų sąnaudų padengimo) mokesčiais“, – sako Lietuvos kredito unijų narių asociacijos tarybos pirmininkė Ernesta Ramaškaitė.
Pasak jos, kredito unijos savo prigimtimi yra kooperatinės bendrovės, kurios yra steigiamos bendruomenėse ir siekia patenkinti tos bendruomenės finansinius poreikius. Pagrindinės operacijos, kuriomis beveik kas dieną naudojasi kredito įstaigų vartotojai, yra grynųjų pinigų įnešimas į sąskaitą, vietiniai pervedimai skyriuje, elektroninės paslaugos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...