Bankams padidinus grynųjų pinigų paslaugų įkainius, gyventojai ir verslo atstovai rado alternatyvą – kredito unijas.
Iš Lietuvos banko skelbiamų finansinių paslaugų institucijų standartinių įkainių matyti, kad komercinių bankų teikiamos paslaugos – brangiausios. Didėjant konkurencijai mokėjimo paslaugų rinkoje ir augant įkainiams, kredito unijos gelbėja tautiečius ir siūlo nemokamas paslaugas.
„Vartotojai yra jautrūs kainų pokyčiams. Bankinių paslaugų kainos padidėjo beveik trigubai, todėl nenuostabu, kad žmonės, ieškodami pigesnių finansinių paslaugų tiekėjų, pasirenka mažesnes kainas siūlančias įstaigas“, – teigia Kauno kredito unijos administracijos vadovė Ernesta Ramaškaitė.
Vis didėjantis komercinių bankų ir kredito unijų paslaugų įkainių atotrūkis stebina pastarųjų vadovus. Pasak Pareigūnų kredito unijos valdybos pirmininko Vytauto Bako, konkurencinėje finansinių paslaugų tiekėjų kovoje, visų pirma, laimės, vartotojai.
“Žmonėms suteikiama galimybė rinktis. Pavyzdžiui, unijos mokėjimo pavedimai litais arba apskritai neapmokestinami, arba imamas simbolinis mokestis, o kai kuriuose bankuose kaina jau siekia 8 litus”, – aiškina Pareigūnų kredito unijos valdybos pirmininkas Vytautas Bakas.
Anot E. Ramaškaitės, kredito unijos – bendruomenės bankai, todėl jie orientuojasi į vietinius gyventojus, supranta jų poreikius ir gali pasiūlyti palankesnes vartotojui paslaugų apmokėjimo sąlygas.
„Kauno kredito unijos nariai gali gauti ar pervesti pageidaujamą pinigų sumą iš savo atsiskaitomosios sąskaitos į bet kurią kitą kredito įstaigą ir susimokėti mokesčius nemokamai. Nesumokėdami nė lito vartotojai gali atsiskaityti už, pavyzdžiui, „Lesto“, „Lietuvos dujų“, „Kauno vandenų, „Kauno švaros“, telekomunikacijų bendrovių ir kitų įmonių paslaugas“, – teigia E. Ramaškaitė.