Pasaulio Guinesso rekordų knygoje jis vadinamas sėkmingiausiu pianistu pasaulyje. Tačiau keliasdešimt apkeliautų šalių, tūkstančiai sugrotų koncertų, glėbiai gautų gėlių ir šusnys laiškų nepavertė Richardo Claydermano širdies akmeniu.
Per kiekvieną koncertą jis atiduoda klausytojams viską, ką turi viduje. Išgirsti jausmingas romantikos princo melodijas Lietuvos publika galės jau spalio 7-ąją Vilniaus kongresų rūmuose. Lengvo klausymosi muzikos atstovu tituluojamas R. Claydermanas Lietuvoje surengs savo vienintelį koncertą.
35-erius metus viso pasaulio publiką pianino melodijomis užburiančio muzikanto repertuare – instrumentiniai populiariosios muzikos perkūriniai, naujai suskambantys kino filmų garso takeliai, etninė muzika ir populiariausių klasikų kūryba. R. Claydermanas laikomas vienu produktyviausių šių dienų pianistų. Per koncertus klausytojai tiesiog užliūliuojami nepriekaištingai ir drauge jausmingai atliekamų meilės dainų. Be garsiosios „Baladės Adelinai“ („Ballade pour Adeline“) kokybiškos muzikos gurmanus prancūzas pradžiugina tikrais perliukais iš „Beatles“ ar ABBA repertuaro, pavyzdžiui hitais „Don’t Cry For Me Argentina“, „Nostalgia“ bei „Time To Say Goodbye“.
Titulas „Romantikos princas“ turi savo istoriją. Jis gimė 1984-aisiais Niujorke. „Pasirodžiau labdaros koncerte, o jį renginčios organizacijos pirmininkė buvo buvusi Amerikos pirmoji ledi Nancy Reagan. Po koncerto ji padėkojo man ir pasakė: „Žinai Richardai… Tu esi tikras romantikos princas“. Žurnalistai tuos žodžius pasigavo. Ji turėjo omeny, kad mano muzikos stilius švelnus, sužadinantis meilę, jausmus… Esu gana drovus, tad mano muzika ir mano asmenybė yra neatskiriamos“, – legendine tapusią istoriją pasakoja pats R. Claydermanas.
Jis visai neįsižeidžia, kai kartais žiniasklaida pavadina jį „liftų muziku“. „Tokia tiesa – mano muzika dažnai skamba liftuose, parduotuvėse, lėktuvuose… Tai reiškia, kad ji atpalaiduoja. Gali klausytis jos nesiklausydamas ir gali atrasti kažką naujo. Esu girdėjęs, kad ne vienas žmogus užsideda mano plokštelę, kad atsikvėptų ir pailsėtų. Žinau, kad ne viena kūdikio gyvybė užsimezgė klausant mano muzikos… Tai tiesiog pasakiška, tai – meilės muzika. Tai mane verčia jaustis ypač puikiai“, – sako legendinis pianistas.
R. Claydermano tėvas – pianino mokytojas, tad prancūzas skambinti pianinu ėmė labai anksti – kaip pats sako trejų ar ketverių. Būdamas 12-os jis pradėjo mokslus Paryžiaus muzikos konservatorijoje, kur jau paauglystėje susilaukė pripažinimo. Pasaulinė šlovė Philippe‘ą Pages‘ą, jį aplankė 1976-aisiais, įrašius jau minėtąją „Baladę Adelinai“. Būtent tada jis persivadino Richardu Claydermanu.
R.Claydermanas ypač mylimas ne tik europiečių, bet ir itin garsus Azijoje. Pavyzdžiui, Japonijoje jis yra įrašęs melodiją „Prince of the Rising Sun“, skirtą princo vestuvėms. Minios į klausytis jo renkasi į koncertų visame pasaulyje, kuriame žemyne tai bebūtų. Rusijos simboliuje – Maskvoje kremliuje – R. Claydermanas surengė net du įsimintinus koncertus. Viename pasirodymų Kinijoje jo klausėsi net 22 tūkstančiai žmonių, o gyvo koncerto transliacija per šios šalies televiziją 1987-aisiais sutraukė daugiau kaip 800 milijonų žiūrovų.
Prancūzų muzikas pasiekė ir įspūdingas parduotų kompaktinių plokštelių aukštumas – jau prieš penkerius metus jų buvo parduota daugiau kaip 90 milijonų (neskaičiuojant piratinių albumų). R.Claydermano sąskaitoje – 267 auksinės ir 70 platininių plokštelių. Su tokiais skaičiais vargiai gali varžytis bet kokia šių dienų žvaigždė. Šiuo metu 57-erių R.Claydermanas su šeima gyvena Prancūzijos šiaurėje, Normandijoje. Nors muzika atlikėją priverčia keliauti aplink pasaulį, o per metus jis surengia apie 200 koncertų, vos tik galėdamas jis skrenda namo.
Kaip apie daugiau kaip 1200 skirtingų melodijų įrašiusį pianistą pasakė vienas vokiečių žurnalistas: „Veikiausiai nė vienas pianistas po Ludwigo van Beethoveno nepadarė tiek populiarindamas fortepijono muziką kaip jis.“ Tad nepraleiskite progos spalio 7-ąją išgirsti gyvą legendą, kurio skambinamų melodijų jausmo neperteiks jokie skaičiai.