2010 Gruodžio 30

Visuomenė

Gyventojai nori nebe kompiuterinio raštingumo pradžiamokslio, o mokytis naudotis paslaugomis

veidas.lt

Skirtingai nei prieš aštuonerius metus, dabar Lietuvos gyventojai reikalauja mokytis nebe kompiuterinio raštingumo pradmenų, o naudotis konkrečiomis elektroninėmis paslaugomis, pavyzdžiui, susimokėti mokesčius internetu, teigia ekspertai.

Su kompiuterinio raštingumo plėtra susijusiais projektais užsiimančios asociacijos “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė sako, kad nuo 2002 metų, kai buvo atidarytas pirmasis viešas interneto taškas, Lietuvos žmonės labai pasikeitė.

“2002 metais man reikėjo žmonėms paaiškinti, kokiomis darbo valandomis internetas veikia, arba “ar aš tikrai tą patį matysiu, ką mano vaikas Airijoje”. Šiandien klausimai yra visai kitokie, šiandien man skambina žmonės ir sako: “Man jau nereikia jūsų pradmenų, man reikia išmokti per banką susimokėti už paslaugas”, – ketvirtadienį Susisiekimo ministerijoje sakė L.Križinauskienė.

Ji su susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu ketvirtadienį pasirašė sutartį, kuria numatoma bendradarbiauti informacinės visuomenės plėtros srityje.

“Susitarimo pasirašymas įpareigotų toliau kompiuterinį raštingumą Lietuvoje skleisti, kad sutaptų mūsų infrastruktūriniai projektai, jų plėtra su žmonių gebėjimais”, – sutartį apibūdino E.Masiulis.

Šalys bendradarbiaus rengiant ir įgyvendinant Lietuvos informacinės visuomenės plėtros programą, kuriant elektroninės valdžios turinį, propaguojant elektronines paslaugas, mokant ir skatinant visuomenę naudotis informacinių ir ryšių technologijų teikiamomis galimybėmis.

Per artimiausius dvejus metus “Langas į ateitį” kompiuterinio raštingumo pradmenų žada išmokyti dar 16 tūkst. regionuose gyvenančių Lietuvos žmonių. Anot L.Križinauskienės, didžiausią dalį mokinių (9 tūkst.) sudarys bedarbiai, dar 6 tūkst. – kaimo gyventojai. Jie bus mokomi ne tik kompiuterinio raštingumo pradmenų, bet ir naudotis elektroninėmis verslo ir valdžios paslaugomis.

Jos teigimu, tarp probleminių regionų, kuriuose kompiuterinio raštingumo lygis žemesnis, tebėra Alytus, Marijampolė, Ignalina, Akmenė.

Nuo 2002 metų, pasak “Langas į ateitį” direktorės, įsteigta per 1000 viešų interneto prieigos taškų, kompiuterinio raštingumo mokymuose dalyvavo 80 tūkst. Lietuvos gyventojų. Šiuo metu jie apmokomi ne tik kompiuterių klasėse, bet ir internetu.

Susisiekimo ministerija žada pasiekti, kad iki 2013 metų visoje Lietuvoje veiktų spartusis internetas, kuriuo galėtų naudotis beveik milijonas namų ūkių. Taip pat tikimasi, kad iki 2013-ųjų dauguma valstybės institucijų paslaugų bus teikiamos ir internetu.

Pasak E.Masiulio, siekiama, kad po trejų metų sparčiausias interneto ryšys taptų prieinamas 98 proc. šalies gyventojų, 75 proc. realiai naudotųsi internetu. Šiuo metu, ministro teigimu, internetu naudojasi 50 proc. gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...