2010 Rugsėjo 23

Politika

I.Degutienė dėl K.Komskiou pozicijos nekeičia

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė po valandą užtrukusio susitikimo su parlamento Antikorupcijos komisijos pirmininku Kęstu Komskiu nepakeitė nuomonės dėl jo tinkamumo vadovauti komisijai.

I.Degutienė “tvarkiečiui” pakartotinai siūlė dėl neigiamos viešosios nuomonės trauktis iš einamų pareigų ir tvirtino darkart prašysianti opozicijos apsvarstyti galimybę į šį postą skirti kitą atstovą.

Parlamento vadovė vėliau oficialiai kreipėsi į naująjį opozicijos lyderį Algirdą Butkevičių, prašydama opozicijos pasiūlyti naują kandidatą.

Kreipimesi ji tvirtina, kad K.Komskio vadovaujama Antikorupcijos komisija nėra antikorupcijos politikos formuotojas, o tik epizodiškai atlieka pavienius tyrimus, kuriuos dažniausiai jau būna pradėję specialiosios tarnybos, tad neatlieka savo svarbiausios funkcijos.

Taip pat parlamento vadovė sako, jog Antikorupcijos komisijos pirmininkas “dėl nuolatinių neigiamų jo veiklos vertinimų turi prisimti politinę atsakomybę, nes tai kenkia ir Seimo, ir opozicijos, ir visos kovos su korupcija prestižui”.

“Tokiai komisijai negali vadovauti žmogus, turintis nemažos dalies komisijos narių, svarbiausių valstybės institucijų vadovų, spec.tarnybų, žiniasklaidos, dalies visuomenės nepasitikėjimą”, – rašoma I.Degutienės kreipimesi.

Seimo pirmininkė, pateikdama abejonę K.Komskio reputacija keliančius faktus, primena 2003 metais išslaptintą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą, kurioje tuomet Pagėgių mero pareigas ėjęs K.Komskis minimas kaip artimais ryšiais susijęs su Anzoru Kikališviliu. Pažymoje A.Kikališvilis traktuojamas kaip ypatingai pavojingas kontrabandininkas, palaikantis ryšius su žymiausiais Rusijos nusikalstamo pasaulio autoritetais ir dėl to oficialiai paskelbtas nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje.

Taip pat kreipimesi minimas prieš kelis mėnesius pasienyje įvykęs susišaudymas, po kurio atlikus kratas, žiniasklaidos pranešimu, Komskių pusbrolių Statkų – Tauragės vicemero ir jo brolio vaisvandenių įmonėje “Jusilta” rasti kontrabandai pritaikyti automobiliai.

K.Komskis savo ruožtu žiniasklaidoje jam mestus kaltinimus kontrabanda sako esant šmeižtu ir savo noru trauktis neketina – nebent nepasitikėjimą pareikštų jį į šį postą paskyrusi opozicija.

“Esant šiai situacijai, dar kartą paprašiau, ar nebūtų protingiau palikti Antikorupcijos komisijos pirmininko postą, bet ponas K.Komskis mano, kad jam neverta to daryti, juo labiau, kad žmogus nesijaučia nieko blogo padaręs”, – po susitikimo su K.Komskiu žurnalistams sakė I.Degutienė.

Ji pakartojo, pabrėždama, jog vertinimas esantis politinis, kad susidariusi situacija “nenormali žiūrint iš šalies” ir “politinis atspalvis yra negeras”.

“Aš galiu tik politiškai vertinti, kad tai, ką aš skaitau, tai, ką aš girdžiu, politikas negali užimti Antikorupcijos komisijos pirmininko posto”, – sakė parlamento vadovė.

Pats Antikorupcijos komisijos pirmininkas tvirtino, jog žiniasklaidos pranešimai, esą jo šeimą siejantys su kontrabanda, esantis šmeižtas. Taip pat sakė, kol turės opozicinių frakcijų paramą, iš posto nesitrauks.

“Tai, kas pasirodė viešojoje erdvėje, yra šmeižtas, aš būtent patikinau, kad šiandien jau aštuonios bylos parengtos tiems, kas šmeižia, ir aš laukiu, kada pateks į teismą ir galėsiu apsiginti, nes kito kelio aš nematau”, – sakė K.Komskis.

Jis tvirtino kreipęsis į teisėsaugos institucijas ir turintis jų atsakymą, kad nei pats, nei jo šeima nėra susiję su nusikalstama veikla.

“Tvarkietis” tvirtino esąs puolamas, ir tai siejo su savo ankstesniu darbu Pagėgių savivaldybėje, tvirtino, jog būdamas meru ėmėsi priemonių prieš reketą bei kitokią nusikalstamą veiklą, todėl esą jam dabar gali būti kerštaujama.

“Neužmirškime, kad prasideda rinkimai, ir prasideda aktyviai. Antras dalykas, nereikia pamiršti, iš kur aš esu atvažiavęs ir kiek aš turiu nedraugų būtent šitam regione. Aš manyčiau, kad tam tikra žmonių grupė yra interesuota, kad mane eliminuotų iš to posto ir iš politinio gyvenimo”, – sakė K.Komskis.

“Kai aš buvau Pagėgių meras, kai įvedžiau pirmąjį pulką tvarkyti nusikalstamų grupuočių, kiek šeimai buvo grasinimų, nukentėjo mano šeima, mano sūnūs buvo sumušti nusikalstamų grupuočių, aš pats buvau pasprogdintas savo laiku, tuo metu sėdo septyni žmonės už reketavimą”, – apie savo kovą su nusikalstamumu pasakojo K.Komskis.

“Aš vertinu Seimo pirmininkės nuomonę, bet aš šiandien pasilieku, į šį postą mane delegavo partija, ir opozicinės frakcijos manimi pasitiki”, – reziumavo Antikorupcijos komisijos vadovas.

Pasipiktinęs I.Degutienės pasisakymais, kuriuose ji abejoja nepriekaištinga parlamentaro reputacija, K.Komskis anksčiau kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK).

Tačiau trečiadienį per EPK posėdį K.Komskis savo skundą atsiėmė, tvirtindamas, jog kilusią nesantaiką su parlamento vadove išsiaiškins už uždarų durų be EPK įsikišimo.

Seimo vadovė savo abejones dėl K.Komskio tinkamumo eiti An

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...