“Aš suprantu, kad kiekvienas Seimo narys turi laisvą Seimo nario mandatą ir turi teisę registruoti įstatymo pataisas, tačiau kartais tu nieko negali įrodyti, bet įtari, kad yra kažkoks užsakymas, kodėl tos įstatymo pataisos yra registruojamos”, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo vadovė.
Jos teigimu, įtarimų paprastai kelia atvejai, kai registruojamos labai prieštaringos arba įstatymo esmę keičiančios pataisos.
“Kartais išties, objektyviai reikia pasakyti, atsiranda nepaprastai daug kai kuriems įstatymams pataisų. Ir tada iš karto kyla klausimas – kodėl tiek daug pataisų registruojama, ir tos pataisos, vieno ar kito Seimo nario registruotos, visiškai viena kitai prieštarauja, net pakeičia įstatymo esmę ir prasmę. Taip yra buvę ne vieną kartą”, – teigė I.Degutienė.
Pasak parlamento pirmininkės, problematiška, kad Lietuvoje lobistai dažnai veikia oficialiai neprisistatydami.
“Demokratinėje valstybėje yra lobistai, bet jie yra registruoti lobistai, ir tai yra visiškai natūralu, yra specialiai tam įstatymas. Bet yra šešėliniai lobistai, kuriuos sudėtinga ir atrasti, ir įrodyti. Čia ne taip viskas yra paprasta”, – kalbėjo I.Degutienė.
Anot jos, įstatymų bazės sureguliuoti lobistus lyg ir pakanka, tačiau praktikoje įvairių įtarimų vis dėlto kyla.
“Tų įstatymų, kurie yra galiojantys šiandien ir kurių mes laikomės įstatymų leidyboje, lyg ir pakanka, tačiau tu už kiekvieno Seimo nario stovėti negali ir tu negali žinoti, kas už jo stovi ir kas paprašė vienokią ar kitokią pataisą užregistruoti”, – dėstė I.Degutienė.