2010 Balandžio 14

Irena Degutienė

LiCS ieško preteksto palikti koaliciją

veidas.lt

Seimo pirmininkė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Irena Degutienė sako, jog Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) žlugusiu balsavimu dėl tiesioginių merų rinkimų gali pasinaudoti kaip pretekstu palikti koalicijai, nes tokios nuotaikos partijoje jau esą sklando ne vieną dieną.

“Turbūt yra ieškoma preteksto, tuo labiau, kad tos nuotaikos LiCS partijoje visą laiką sklaido, kad galbūt jie paliks koaliciją, po to paneigia viešai, kad tikrai ne”, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė I.Degutienė.

Seimui antradienį nepriėmus Konstitucijos pataisos, įteisinančios tiesioginius merų rinkimus, vienos iš valdančiosios koalicijos narių LiCS vadovas Gintaras Babravičius pareiškė, jog partija gali svarstyti savo buvimo valdžioje klausimą.

“Apmaudu, kad Seimui neužteko politinės valios ir ryžto priimti teisingą sprendimą dėl tiesioginių merų rinkimų. Mūsų pozicija daug metų buvo žinoma ir tai, kad vieno koalicijos partnerių – Tėvynės sąjungos – ir kitų partnerių – Liberalų sąjūdžio – nedalyvavimu buvo nepriimtas teisingas sprendimas, iš tikro privers mus labai ir labai smarkiai pagalvoti apie galimybes dalyvauti koalicijoje, kuri nesugeba vykdyti savo pačios priimtos Vyriausybės programos. Tai yra rimtas iššūkis”, – po balsavimo sakė G.Babravičius.

“Sunku pasakyti, visaip gali atsitikti”, – LiCS galimybę trauktis vertino Seimo vadovė, pastebėdama, kad “tie svarstymai partijoje vyksta ne vieną dieną, ir kai ministras Algis Čaplikas atsistatydino, kai dukart nepatvirtinta Jono Liesio kandidatūra, nebuvo surinkta pakankamai balsu”.

Taip pat ji sakė, jog negalima vienintelių konservatorių kaltinti dėl žlugusios tiesioginių merų rinkimų iniciatyvos.

“Aš asmeniškai balsavau už pataisą ir rinkimus, tačiau aš noriu objektyviai pasakyti, aš aiškiai mačiau, kad ir iš kairės pusės, socialdemokratai, kurie viešai deklaravo už tiesioginius rinkimus, nedalyvavo balsavime”, – sakė I.Degutienė.

“Kaltinti vien tik mūsų partijos žmones Seime būtų neteisinga, reikia pažiūrėti plačiau, kodėl tų balsų pritrūko”, – pridūrė Seimo vadovė.

Antradienį antrą kartą balsuojant dėl tiesioginius merų rinkimus įteisinančios Konstitucijos pataisos už ją buvo 88 Seimo nariai, prieš buvo 6, 18 susilaikė.

Vienbalsiai už pataisą balsavo Socialdemokratų, Darbo partijos, Krikščionių partijos, Liberalų ir centro sąjungos frakcijų atstovai.

Tarp pasisakiusiųjų prieš ir susilaikiusiųjų – pusė valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių, po du Liberalų sąjūdžio ir frakcijos “Tvarka ir teisingumas” atstovus.

Norint priimti Konstitucijos pataisą, kiekvienu balsavimu dėl priėmimo už ją turi balsuoti ne mažiau kaip 94 Seimo nariai iš 141.

Grįžti prie šio klausimo bus galima tik po metų.

Konstitucijos pataisa siūlyta nustatyti, kad “savivaldybių merus – Lietuvos piliečius, nuolat gyvenančius atitinkamo administracinio vieneto teritorijoje ketveriems metams renka Lietuvos piliečiai ir kiti nuolatiniai administracinio vieneto gyventojai, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu”.

Dėl Konstitucijos pataisų Seime balsuojama du kartus su ne mažesne kaip trijų mėnesių pertrauka. Pirmasis balsavimas dėl Konstitucijos pataisos priėmimo vyko dar praėjusią kadenciją, 2007 metų birželio pabaigoje.

Savivaldos rinkimai vyks 2011 metų pradžioje. Šiuo metu merus renka savivaldybių tarybų nariai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...