Sausio 13-osios minėjimas
Lietuvos parlamento vadovė Irena Degutienė tvirtino, kad “nereikėtų daryti problemos” iš to, kad Lenkija į Sausio įvykių minėjimą Vilniuje siunčia Seimo vicepirmininkės vadovaujamą delegaciją.
“Nedarykite problemų ten, kur jų nėra. Kodėl manęs neklausiate, kodėl neatvyksta Estijos parlamento pirmininkė? Kodėl neklausiate, kodėl neatvyksta kitos valstybės parlamento pirmininkas? Aš kvietimų tikrai daug išsiunčiau”, – antradienį žurnalistams sakė I.Degutienė, paklausta, kaip vertina lenkų sprendimą į iškilmes nesiųsti aukščiausio rango delegacijos.
Pasak Lietuvos Seimo vadovės, parlamentų pirmininkai ir jų pavaduotojai kvietimus atvykti į kitoje valstybėje vykstančius renginius sprendžia pagal savo užimtumą.
Ji pranešė gavusi Lenkijos Senato pirmininko Bogdano Borusewicz’iaus (Bogdano Borusevičiaus) laišką, kuriame šis dėkoja už kvietimą ir teigia “dėl pareigų šalyje” negalintis atvykti.
“Norėčiau pabrėžti, kad lenkai gyvai pamena 1991 metų kruvinus Sausio įvykius Lietuvoje. Lenkijos visuomenė prisimena broliškosios Lietuvos auką ir lietuvių sumokėta kainą, kad galėtų gyventi laisvoje Tėvynėje”, – teigė B.Borusewicz’ius.
“Atvyksta didelė Lenkijos tiek dabartinio parlamento, tiek buvusio 1990 metų parlamento delegacija. Jai vadovaus Seimo pirmininko pavaduotoja Eva Kierzkowska (Eva Kežkovska)”, – pabrėžė I.Degutienė.
Tačiau ji atsisakė komentuoti Lenkijos dienraščio “Rzecpospolita” antradienio pranešimą, kad Lenkija nesiųs aukšto lygio delegacijos į Sausio 13-osios įvykių minėjimą Vilniuje, taip parodydama poziciją dėl lenkų tautinės mažumos padėties.
Laikraštyje cituojamas Lenkijos Seimo Užsienio reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas Robertas Tyszkiewiczius (Robertas Tiškevičius) sakė, kad “šalta ir santūri Lenkijos reakcija – tai atsakymas į paskutiniojo meto Vilniaus politiką lenkų mažumos Lietuvoje atžvilgiu”.